צפו בוידאו: המפכ"ל על המטען באשקלון: "המשטרה מכריזה מלחמה, לא עוד"

ניסיון חיסול נוסף, במוצ"ש, במסגרת מלחמת עבריינים, בעיר אשקלון, נפצע אדם אחד באופן אנוש על ידי מטען שהוצמד למכוניתו.

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו, הבוקר, ברשת ב', הבוקר, אומר על כך: "המשימה קשה וככל שהזמן עובר המשימה נהייה קשה יותר… האירוע הזה ממחיש את מה שאמרנו לאחרונה שהמאבק המתמשך והבלתי מתפשר הוא בדיוק כמו המאבק בטרור, ונכנסנו למיקוד מאמץ ברמה הארצית, שהתפקיד שלו הוא להרגיע את השטח ולשים יד על העבריינים ואנו לא נפסיק לרגע".

בראיון לעיתונאים אמר המפכ"ל: "מדובר באירוע חמור, כל הסימנים והחומרים, כפי שהם ידועים לנו עד עכשיו, מובילים לכך שמדובר ברקע פלילי – ככל הנראה מדובר בסכסוך בין ארגוני פשיעה". והוסיף: "פיצוץ כזה של רכב יכול לפגוע באזרחים חפים מפשע ואנחנו לא מתכוונים לתת לזה יד. אין לנו שום כוונה לאפשר את זה". לדבריו: "המשטרה הכריזה עליהם מלחמה ואף החלה באחרונה במאמץ ארצי למיגור אירועים מסוג זה ותדאג לשים יד על העבריינים הבזויים שמבצעים את הפשעים החמורים האלה ולהגיע אליהם כמה שיותר מהר, מקומם הוא מאחורי סורג ובריח".

לפני כשבוע וחצי, נהרג ג'קי בניטה, בכיר בארגון של דוראני, ואדם אחר נפצע קשה בפיצוץ מטען נוסף.

יעד החיסול אמש, פרסם בדף הפייסבוק שלו, תמונה שלו עם ההרוגים וכתב :"כמה צער". אתמול, במוצ"ש זמן קצר לפני הפיצוץ, כתב בדף: "שבוע טוב" ואת הכיתוב: "שוויתי ה' לנגדי תמיד".

התושבים בעיר מרגישים חוסר בטחון אישי ומפחדים לצאת מהבית. הם יודעים שהנקמה צפויה וטוענים שאין אפילו התראה, מפני אירוע כזה. על מנת להרגיע את האזרחים בעיר, הוציא יורם הלוי ניצב המחוז הודעה ובה נאמר שהמשטרה תתגבר כוחות וכי היא פועלת בנושא ברמה הגבוהה ביותר.

ראש עירית אשקלון איתמר שמעוני, אומר על התחושות הקשות בעיר: "התחושה אינה נעימה", אך הביע ביטחונו במשטרה ואמר כי "העיריה תגיש עזרה ככל שיידרש".

צפו בדברי המפכ"ל לעיתונאים – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.