המשכורת החזירית של המצילים נחשפת (וידאו)

לידי חדשות 2 הגיעו התלושים של המצילים הוותיקים ביותר, כל מציל ותיק בתל אביב מרוויח 48 אלף שקלים ברוטו מדי חודש, וזה לא מספק אותם, המצילים שובתים בדרישה להעלאת שכרם. צפו בכתבה{ שביתת המצילים}

כבר למעלה מחודש  מדי יום בשעה 14:00 חופי ישראל נותרים ללא מצילים, בשל כך מחלוקת עם האוצר על העלאת שכרם.

המצילים, רוצים להעלות את השכר של כל המצילים – גם הוותיקים וגם הצעירים – ולתת להם תוספת לתנאי הפרישה.

 צפו בכתבה – באדיבות רשת – אזהרת צניעות. 

והאם באמת משכורתם נמוכה? אז מסתבר שלא, לידי חדשות 2 הגיעו התלושים של המצילים הוותיקים ביותר, כל מציל ותיק בתל אביב מרוויח  48 אלף שקלים ברוטו מדי חודש, ואחר מרוויח 35 אלף שקלים.

בחיפה משתכר מציל ממשכורת חודשית של 39 אלף שקלים. משכורות אלו מקבלים המצילים כל השנה, גם כשהרחצה אסורה והמצילים לא עובדים בפועל.

המצילים הצעירים יותר מרוויחים רק 13 אלף שקלים בעונת הרחצה בקיץ, וכ-7,000 שקלים בלבד בחודשי החורף. "אנחנו רוצים לבצע השוואה, עד כמה שניתן, בין דורות המצילים, וכן לבצע תיקון ושיפור בתנאי ההעסקה של מצילי דור א'", אומר ארנון בר דוד, נציג ההסתדרות במשא ומתן.

באוצר מתנגדים להעלאת שכר של המצילים הוותיקים וטוענים שזה לא סביר להעלות שכר למי שמשתכר כ-30 אלף שקלים בחודש.

בעוד הם מתווכחים השביתה  נמשכת למעלה מחודש מתחילת החודש  טבעו בחופים 61 בני אדם.

"העדר מציל מעלה מאוד את הסכנה לטביעה", אומרת מיכל בר דורון מ"בטרם". "מציל הוכח כגורם מניעה מספר אחת בהצלת ילדים מפני טביעות. החל מ 14:00 אין מצילים בים, אך ילדים ומשפחות שהולכות לים לא בהכרח מודעים למידע הזה ורוחצים בים, חושבים שזה חוף מוכרז וטובעים", היא מסבירה. פגישת משא ומתן נוספת בין שני הצדדים תיערך היום.

מההסתדרות נמסר בתגובה לחדשות 2: "שכרם המקסימלי של המצילים הבכירים הוא כ-30 אלף שקלים. אם מישהו קיבל יותר, מדובר בשעות נוספות שנלקחות מבנק השעות הנצברות למצילים, כתוצאה מהשעות הרבות שהם עובדים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.