המשקם: דרעי סייר בשכונה המוזנחת ליד מודיעין עילית

השר דרעי בגני מודיעין: "בתוך שנתיים – תשתיות חדשות לישוב"
בסיכום עם נציג האוצר השיג השר דרעי תקציב של 80 מליון לשיפור פני העיר * עוד הבטיח: "אסייע להבאת ישיבה גדולה שתשוכן בגני מודיעין" * בכפר חב"ד התכבד השר לחנוך את הרחוב הראשון. {"בתוך שנתיים נשקם את השכונה" }

 
בשורה טובה לתושבי הישוב גני מודיעין: בתוך שנתיים אי"ה ייבנו תשתיות חדשות שישנו את פני היישוב. יו"ר ש"ס השר הרב אריה דרעי סייר אתמול בישוב הדתי-חרדי שבמועצה האזורית מטה בנימין. אל הסיור התלוו סגן שר הפנים הרב משולם נהרי, מנכ"ל ש"ס ורשת החינוך 'בני יוסף' הרב חיים ביטון, ובכירי משרדי הפנים והפריפריה. הישוב גני מודיעין הוקם לפני 30 שנה בעידודו של הגר״ש בעדני שליט״א חבר מועצת חכמי התורה, ובמהלך השנים סבל מהזנחה תקציבית קשה שבאה לידי ביטוי בתשתיות לקויות מאד.
בשנים האחרונות צורף הישוב למועצה האזורית מטה בנימין במטרה להעלותו על דרך המלך. השר הרב דרעי יזם אתמול שיבה מיוחדת במשרדי הישוב, בהשתתפות מנכ״ל משרד הפנים, נציג משרד הפריפריה, נציג אגף התקציבים באוצר, ראש המועצה האזורית מטה בנימין אבי רואה וסגל המועצה, ומנהל הישוב הרב רוני בן חמו.
במהלך הישיבה הציגו ראשי המועצה את הדרישות המינימאליות הדרשות עבור שיפור התשתיות החיוניות. השר דרעי סיכם עם נציג האוצר על גיוס תקציבים בגובה של 80 מליון ש״ח עבור שיפור התשתיות. ״לא ייתכן שישוב כזה במרכז הארץ יסבול מתנאים כאלו.אני לא מוכן שהדבר יימשך שנים אלא לבנות אותם במיידי במטרה לסיימן בתוך שנתיים״, אמר השר הרב דרעי. כמו כן הנחה השר את נציגי משרד הפריפריה למצוא תקציבים מיוחדים עבור כל השירותים ופעילות התרבות שהיישוב זקוק.
השר הרב דרעי סייר עם הרב חיים ביטון, מנכ״ל תנועת ש״ס ורשת החינוך בני יוסף במוסדות החינוך של הרשת במקום. בישיבה מיוחדת עם מנהלי המוסדות אמר השר הרב דרעי: ״חשוב להזכיר את מסירות הנפש של הגר״ש בעדני שליט״א לישוב הזה. כבר 30 שנה שהוא כואב את העוול הנוראי שקורה כאן והוא שמח שהוא צורף למטה בנימין. ההחלטה שקיבלנו היום על הזרמת התקציבים לתשתיות תעלה את הישוב על דרך המלך. אני מקווה כי בתוך שנתיים נראה שינוי עצום בכל היישוב, שיקבל את הכלים הדרושים".
בוסף, אמר השר דרעי כי ידאג גם לרוחניות הישוב. "אני לוקח על עצמי את האתגר להביא לכאן את אחת הישיבות הספרדיות הטובות ביותר. אתייעץ בנושא עם הגר"ש בעדני. ישיבה טובה שתעבור לכאן תשנה את המיתוג של הישוב ותתן לו תנופה רוחנית וכלכלית. בשם ה' נעשה ונצליח".
משם נסע שר הפנים לסיור במועצה האזורית עמק לוד, בלווי ראש המועצה דוד יפרח. השר הגיע למושב אחיעזר וביקר במוסדות החינוך "נתיבות הרש"ש". השר ראה מקרוב את בעיית מבני החינוך הנמצאים בכיתות לא נאותות, וסיכם יחד עם הרב חיים ביטון לדאוג כבר מיידית למבנים יבילים נאותים עבור מוסדות החינוך, ולאחר מכן לבנות מבני קבע. כמו כן, אמר השר לראשי הישוב, כי הוא הנחה את פקידי משרד הפריפריה הנגב והגליל להפנות תקציבים עבור בניית מבני חינוך ותרבות, וכי במהלך השנה הקרובה יראו שינוי גדול בנושא.
את הסיור חתם שר הפנים בישיבת עבודה בכפר חב"ד. טרם הישיבה כובד שר הפנים הרב דרעי בחניכת שם ראשון לרחוב המרכזי בכפר חב"ד. מדובר במהלך היסטורי לאחר 50 שנה שלא נקראו שמות בכפר חב"ד. הרחוב החדש נקרא על שמו של הרבי מליובאוויטש זצוק״ל. בטקס הסרת הלוט השתתפו רבה של כפר חב"ד הרב מאיר אשכנזי, יו"ר המועצה האזורית דוד יפרח, יו"ר הכפר שמעון רבינוביץ וחברי וועד כפר חב"ד ונכבדיו.

2 תגובות

 1. רפורמי גנב מושחת במסווה דאגה לציבור.

  פעם גנב, תמיד גנב.
  הנ"ל מכין עוד ג'ובים למקורבים במסווה תשתיות ושאר קשקושים לקנת לב התמימים.

  עוד שנתיים לא בטוח שהנ"ל לא יהיה בכלא.

  הגנב מספסופה |
 2. טעות בכתבה : המדובר בישוב חדש בתוך חשמונאים שמהווה חצי מהישוב, והחל מלפני כשנה נקרא " גני מודיעין " ומשתייך כישוב חדש ונוסף של המועצה האזורית "מטה בנימין" ,בישוב הוקם ועד ממונה המורכב מאישי ציבור הפועלים בהתנדבות על מנת להעמיד את הישוב החדש על הרגלים. וזאת ע"פ החלטת ממשלה מ- 2014. הביקור היום נועד לסכם את כל הפעולות שנעשו עד כה ולאשר את מתווה המשך הפעולות בעתיד.

  mikel |

Comments are closed.