המשתה הביתי שלי • הכנות לסעודת הפורים • מתכננים מראש ומתכוננים בקלות • מאת: תהילה גרינפלד

"משתה בפורים שלנו היה ממש גוט. הילדה שלי, אני והמשרתת עובדים בפרך" כך שרה החברה שלי מניו -יורק תיארה את סעודת הפורים בביתם, בדיוק לפני שנה. לקח לי שניה להבין על מה היא דברה. טוב במקרה שלה נכון להגיד 'משתה'  הקב"ה שולח להם פרנסה בשפע והם מארחים מכל הלב. יש לה הרבה זמן פנוי להכנת הסעודה והרבה עזרה ב"ה.

נכון, לא אצל כולנו זה המצב. כל העומס סביב חג הפורים, זאת אומרת יום הפורים, כי הוא למעשה רק יום אחד, אך גדוש במצוות הדורשות זמן והשקעה שגולת הכותרת שלהן היא  הסעודה. סעודת פורים מתחילה בשעות הצהריים ונמשכת עד דלא ידע. כל אישה רוצה שאותה הסעודה תהיה השמחה והמושלמת. ממש כמו המשתה.

 אז איך נתכונן למשתה הפרטי שלנו:

 לפני  הכל כמו בהרבה משימות בחיים, דבר שחשוב מאד, כדאי לתכנן הכול מראש. לא להתעצל, לא להתבייש פשוט להוציא דף ועט. ולכתוב, מה צריך לעשות. התייחסו לתפריט, לקניות, לעריכת השולחן ולכל הדברים הטכניים מסביב. כמובן שתשאירו מקום לשינויים קטנים שוודאי יהיו ברגע האחרון.

  מה בתפריט?

 הסועדים

כמה פעמים עבדנו, השקענו מחשבה וזמן בהכנת סעודת מלאכים ואופס הסועדים כמעט ולא נגעו באוכל? אז עכשיו, בפעם הזו כשנשב לתכנן את התפריט חשוב להכיר את  הסועדים. לקחת בחשבון את העדפות והמגבלות התפריט שלהם. כדי שהאוכל יאכל ולא יהיה רק לקישוט. אם רובם ילדים התפריט יהיה על בסיס אוכל ביתי פשוט. דאגו לסוכרתיים ולשומרי הדיאטות למיניהם. וכן, מותר גם לעשות דברים משמינים וטעימים.

המתכונים

באילו מתכונים נבחר השנה? אם אנחנו אוהבים תפריט מגוון נלך על זה זה, אבל נכין מכל תבשיל קצת. כך כל אחד יטעם מכל דבר ולא יישארו תבשילים עזובים. אם אנחנו בוחרים בתפריט ביתי, שמרני. בשביל ההתרגשות כדאי להוסיף משהו קטן, שונה, חדש ומיוחד. אולי משהו שמאד אוהבים לא מצליחים לפרגן במהלך השנה. חשוב לזכור אם את בוחרת להגיש משהו חדש. התנסי בו כמה ימים לפני כדי שבזמן אמת יצא טוב.

 הכמויות

 בנושא הכמויות סעודות השבת יהיו אינדיקציה מצוינת. נשב, נעשה חשבון פשוט. כמה סועדים יש בשבת? מה הכמויות שאנחנו מכינים? כמה נאכל, כמה נשאר. אם זה מספיק, פחות או הרבה מדי. זו גם הזדמנות לקבל תמונה לגבי כל השבתות. את המסקנות התאימו לנתוני סעודת הפורים הספציפית הזו. אין צורך להגזים ולהכין כמויות שלא נאכלות חבל.

  בכתבה הבאה בנושא הפורים, נעסוק בהיערכות לעיצוב שולחן לסעודה, הכלים והאביזרים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.