הושלם פינוי שא-נור; 2 שוטרים סירבו פקודה

כוחות גדולים של מג"ב פינו במהלך הלילה את מאות פעילי הימין שהתבצרו בחורבות הישוב. המתנחלים טוענים לאלימות מצד השוטרים

כוחות של צה"ל פינו הלילה את מאות פעילי הימין והמתנחלים מחורבות ההתנחלות שא-נור שבצפון השומרון. פינוי המשפחות והילדים שבמקום עבר בשלום, אולם חיכוכים ועימותים נרשמו סביב פינוי בני הנוער שהתבצרו במצודה ולא היו מוכנים להתפנות מרצון.

ע"פ העדויות, שוטרים שהשתתפו בפינוי הפעילו אלימות נגד בני הנוער והצעירים שנשארו במצודה. לטענת המתנחלים, הכוחות ריססו גז פלפל, וממנו נפגעו באורח קל כמה נערים. עוד טוענים המתנחלים כי ילד מבני משפחות המפונים הוכה בידי השוטרים.

המתבצרים רשמו הישג מוראלי במהלך הלילה כאשר שני לוחמי מג"ב הודיעו על סירוב פקודה והימנעות מפעולות הפינוי.

כזכור, 250 מתנחלים עלו ביום שלישי לפנות בוקר לישוב שא-נור בצפון השומרון שפונה במהלך ההתנתקות. "באנו לחזור הביתה…זו לא פרובוקציה, פשוט אין שום סיבה שלא להתיר ליהודים להתגורר בשטח C. אנו דורשים לשנות את החלטת חוק ההתנתקות ולאפשר לתושבים לשוב לכאן", אמרה אחת העולות שפונתה לפני כעשור מהישוב.

בין המאות היו גם ח"כ לשעבר אריה אלדד, שקבע את מושבו בשא-נור כשלושה חודשים לפני פינוי היישוב וח"כ בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי, שמתח ביקורת חריפה על התנהלות מערכת הביטחון, גם על רקע הפינוי מבית המריבה בבית אל.

למרות שהאולטימטום שהציבה מערכת הביטחון לעולים פג כבר ביום שלישי בצהרים, מטעמים מבצעיים הוחלט לממשו רק אמש בשעות הלילה המאוחרות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.