פרופ' קרמניצר בוועדת שקד: "לא יתכן שהחרדים לא יגוייסו בגלל הפגיעה בחירותם"

במהלך הדיון שהתקיים אתמול, בפני "וועדת שקד" בעניין גיוס בני הישיבות לצה"ל, תקף פרופ' מרדכי קרמניצר מהמכון הישראלי לדמוקרטיה את מתווה הגיוס, שאותו מציגים חברי וועדת שקד ואמר כי "התביעה לשוויון לא מסופקת על ידי זה שחלק יתגייסו בגיל 18 וחלק בגיל 21. ההנחה שצעירים חילונים יסתכלו על חרדים מבוגרים שהתגייסו ויגידו איזה יופי, יש שוויון – זוהי הנחה לא נכונה. זה לא יראה שוויון וזה לא שוויון."

עוד הוסיף קרמניצר וטען: "המטרה היא להגיע לשוויון בשירות. לא להתקדם, להתקרב, אלא פשוט להגיע לשוויון תוך שמונה שנים. הצבא צריך את האנשים. רעיון השוויון הוא חשוב ומחייב. הדבר חיוני כדי לחזק את הסולידריות חברתית, יגדיל את ההשתתפות בכוח העבודה, וחמישה עד עשרה אחוזים שיישארו ללמוד מבטאים את ההכרה בערך לימוד התורה."

 קרמניצר סיכם את הדברים באמירה "לא ייתכן שהמדינה לא תגייס קבוצה מחשש שהיחיד בקבוצה, ישנה במשהו את אורח חייו-זה פוגע בחירויות הפרט. יחס מכבד לקהילה החרדית יגיע בצורה הדרגתית נדיבה מאוד ושימור ציבור לא קטן שימשיך ללמוד על חשבון המדינה המתווה המתגבש כרגע הוא כזה שיש בו אפליה בין דם לדם".

תמונה ראשית – דוברות המכון הישראלי לדמוקרטיה

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. עכשו אתם מבינים מה שכתוב בזוהר: מלך המשיח ילחמו נגדו אפקורסים ורבנים עם זקן ארוך מאוד!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. יא חתיכת דחבל
  תפסיק לתקוף את אחיך ותתחיל לתקוף את אויביך הערבים,
  אם הם לא יהיו פה, לא יהיה סיכוי למחבלים לבוא, ולא נצטרך צבא!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב