המתווך סוקי נחשף: "ארביב אני צריך עזרה – הרב פינטו: "עברתי ייסורים קשים"

אחד הכוכבים בפרשת הרב פינטו  הוא איש העסקים בן ציון סוקי,סוקי  נחשב לעוזרו הקרוב של הרב יאשיהו פינטו, הוא האיש שעל פי החשד העניק טובות הנאה לקציני משטרה ובהם למפקד יחידת להב 433, ניצב מנשה ארביב.

הבוקר 'ידיעות' אחרונות בכותרת הראשית:  מביא את סיפורו שלהמתווך בן ציון סוקי נחשף בעדותו הוא סיפר: "ארביב היה מתקשר ואומר – אח שלי, אני צריך ממך עזרה, תסדר לי".

 סוקי, שב  לארה"ב, ושהה בשלושת הימים האחרונים בישראל הוא מסר עדויות בפרשה והעביר חומרים מפלילים והגיש תצהיר ונתן עדות על הקשרים לכאורה, בין פינטו לקציני המשטרה.

סוקי בן ה-35, ישראלי חזר בתשובה לפני כעשור ומאז התקרב מאוד לפינטו. הוא נחשב לאחד התורמים הגדולים של הרב המקובל.  בשנים האחרונות הוא משתתף קבוע באירועים של מוסדות "שובה ישראל", בראשות הרב פינטו, ברחבי ארה"ב ומספר על חזרתו בתשובה ומעודד אנשי עסקים ישראלים-אמריקנים

במקביל מסר הרב פינטו ברביעי האחרון שיחה בפני אנשי עסקים: "הקצינים באו לפה, ביקשו שנעזור בהצלת חיי אדם, עזרנו במה שיכלנו", אמר הרב פינטו.

  הקשר הזה לא היה במסתרים, הוא היה גלוי, הם השתתפו בשיעורים וביקשו עזרה, הקב"ה גלגל את זה כך". והוסיף: "בחג החנוכה, בנר השישי שזהו יום החתונה שלנו, קיבלנו הודעה שאותם אנשים שהעידו שקר, נתפסו בקלקלתם וראינו את ישועת ה' בחוש, אנחנו לא מדברים סרה באיש, אבל לא נסכים יותר לתרבות השקר".

 הרב סיפר: "אין זה סוד שבשנתיים האחרונות עברתי ייסורים קשים, עברתי ניתוחים רבים, גם הרבנית סבלה וסובלת, אין לי הנאות מהעולם הזה, זכינו להקים מפעל גדול שלא מצאה חן בעיני כמה אנשים"

.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.