המתחזקים של 'אחינו' סיימו את בין הזמנים – צפו

ב'אחינו' מסכמים את פעילות הקיץ העניפה שהתקיימה בכל רחבי הארץ לצעירים מתחזקים בסימן של חיזוק גדול בכניסתם של נערים נוספים לשערי הישיבות הקדושות. כמו כן התקיימו מעמדים מרגשים של פתיחת זמן אלול בישיבות אחינו שבירושלים ובמודיעין עילית.

לאור קריאתם הנרגשת של מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, לחזק ולהגביר את עמל התורה דווקא בימים אלו נוכח הגזירות הקשות המאיימות למוטט את עולם התורה, רח"ל בכל ישיבות בין הזמנים ובבתי המדרשות המרכזיים, העמיק 'אחינו' בשנה זו את הפעילות בקרב הצעירים המתחזקים.

במסגרת החיזוק הגדול נרתם אחינו לחידוש שהחל בהתארגנות בגבעת זאב שבסמוך לירושלים שם מתקיים מדי ליל שישי לימוד משותף של מאות נערים מירושלים מכל שכונות העיר ללימוד עם אברכים בחברותות את סוגיות הגמרא, לאחר מכן מתקיים שיעור בעיון ושיחה של מרצה אורח אשר מחזק את הנערים בדברי מוסר לחיזוק רוחני, פרוייקט ייחודי זה מתקיים גם ברחבי הארץ במקומות נוספים, בהצלחה יתירה, כאשר פעילי  אחינו בכל רחבי הארץ נרתמים למבצע החיזוק הגדול שהורחב משמעותית כאמור בשנה זו.

יוזמה מהפכנית זו מבית 'אחינו', במסגרתה לומדים בחורים צעירים השוהים במהלך כל השנה בתיכונים חילוניים ונמצאים כעת בחופשה מלימודיהם, הפכה לעובדה בשנים שעברו וקיבלה משנה תוקף עת הפכה ליוזמה כלל ארצית בשנה האחרונה.

הפעילות אשר זכתה לכינוי 'ישיבת החופש הגדול' הפכה למוסד של ממש המתפקד לאורך כל החודשיים שבהם נהוגה חופשה זו בקרב המוסדות הממלכתיים כאשר הצעירים המתחזקים מנצלים את הימים הללו כדי לעשות צעד נוסף ומשמעותי לכיוון פתחה של היכל הישיבה.

 \

ביום הסיום המרגש לפעילות הקיץ שהתקיים בתחילת השבוע, הגיעו מאות נערים משתתפי הפרויקט הגדול לירושלים, שם זכו לשמוע שיעורים ושיחות חיזוק מפי רבנים מפורסמים ומפי הגאון רבי ראובן אלבז שליט"א ראש ישיבת אור החיים.

לאחר מכן הגיעו לרחבת הכותל המערבי שם נשאו תפילה לבורא עולם להצלחתם בהמשך דרכם, כאשר חלקם הגדול יעשה שינוי משמעותי בימים אלו עם כניסתם לישיבות קדושות לאחר שטעמו וראו כי טוב ד' ומה נעים חלקם של לומדי התורה ביושבם בהיכל הישיבה.

נשיא 'אחינו' רבי דוד הופשטטר שליט"א נשא דברים בפני הנערים הצעירים ואמר כי עם ישראל הוכיח עם היותו לעם ביציאת מצרים, כי למרות שהיה במ"ט שערי טומאה, הרי שבכח הרצון וקבלת עול מלכות שמים עלו ויצאו למ"ט שערי קדושה ולפסגות רוחניות. גם אתם, תזכו לכך להמשיך ולהדבק בבורא עולם ובתורה הקדושה עם כניסתכם לישיבות קדושות.

מעמד מרגש ורב רושם התקיים בהיכל הישיבה הקדושה אחינו שבירושלים שם לאחר שבמשך כל ימי בין הזמנים עמלו הנערים וחזרו לקראת המבחן הגדול על מסכת כתובות שנלמדה בשנה שעברה בישיבה, התקיים מבחן מסכם על כל המסכת. לאחר המבחן בכתב נכנסו לאולם הישיבה הגאון הגדול רבי דוד כהן שליט"א ראש ישיבת חברון ונשיא הישיבה רבי דוד הופשטטר שליט"א לבחינת הבחורים בעל פה. ראש ישיבת חברון התפעל מעוצמת הידע והבהירות של תלמידי הישיבה אשר מיהרו לענות בחדות תשובות מושלמות. מיד לאחר המבחן סיים את המסכת תלמיד הישיבה כשמשפחתו עומדת לצידו ומרוגשת מאוירת הרוממות ו'הביחד' שיש בעולמה של תורה. "זו התשובה לגזירות הקשות שיש היום" – אמר הגר"ד כהן שליט"א.

גם בישיבת אחינו לבוגרי בתי הספר התורניים שבמודיעין עילית התקיים מעמד מרגש של פתיחת הזמן בצוותא עם רבני הישיבה ונשיא הישיבה. רבני הישיבה מציינים בסיפוק רב את ההצלחה הגדולה בשילוב בוגרי הישיבה מהשנה שעברה בישיבות גדולות מהמצוינות שבארץ ישראל ובהמשך פריחתם של הצעירים אשר נכנסו זה עתה לשיעור א' בישיבה על מנת לגדול ולפרוח בכרם בית ד'.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.