המתח במערכת הפוליטית גואה: דוד לוי יצטרף למירוץ?

גובר המתח במערכת הפוליטית לקראת תום מועד הגשת המועמדות לנשיאות. שאלת מיליון הדולר: האם דוד לוי יצטרף למירוץ? במקרה כזה, צפוי לוי לזכות לתמיכתו – השקטה או הגלויה – של ראש הממשלה המעונין לטרפד את בחירתו של רבלין לתפקיד. לפי שעה הגישו את מועמדותם: חברי הכנסת רבלין, בן אליעזר ושטרית, חברת הכנסת לשעבר דליה איציק, והשופטת בדימוס דליה דורנר

לקראת תום מועד הגשת המועמדות לתפקיד הנשיא, נכנסת המערכת הפוליטית לכוננות גבוהה כאשר כולם ממתינים לראות האם השר לשעבר דוד לוי יצטרף למירות.

הבוקר התקבלו דיווחים מבית-שאן לפיהם יתכן ודוד לוי ירוץ למעומודת לנשיאות. במידה ואכן דוד לוי יגיש את מועמדותו הרי שהוא צפוי לזכות בתמיכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שמעוניין לסכל את ריצתו של רובי ריבלין לנשיאות.

ההערכות לפיהן לוי אכן יצטרף למירוץ קיבלו הבוקר חיזוק משמעותי מיו"ר הכנסת יולי אדלשטיין שאמר בראיון לגלי-צה"ל: "להערכתי צפויות הפתעות במהלך היום בכל הקשור להצטרפות של מועמדים נוספים למירוץ".
יצוין כי אמש בוטלה פגישה שתוכננה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר המטה של המועמד רובי ריבלין, ח"כ חיים כץ. מטרת הפגישה היתה קידום "סולחה" בין נתניהו לריבלין, אולם היא, כאמור, בוטלה ברגע האחרון. גורמים בסביבתו של נתניהו אמרו שהפגישה נדחתה בשל אילוצי לוח זמנים.

עד לשעה זו הגישו את מועמדותם לתפקיד הנשיא: ח"כ ראובן רבלין, ח"כ בנימין בן אליעזר, ח"כ מאיר שטרית, ח"כ לשעבר דליה איציק והשופטת בדימוס דליה דורנר. אך כאמור, השאלה הגדולה במערכת הפוליטית היא האם דוד לוי יצטרף בסופו של יום למירוץ, מה שעשוי לטרוף את כל הקלפים.

במערכת הפוליטית מעריכים כי במידה ולוי לא יצטרף למירוץ, הרי שהבחירות יוכרעו רק בסיבוב השני כאשר שני המועמדים שיעפילו אליו הם ראובן רבלין ובנימין בן אליעזר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.