המתיחות בדרום נמשכת – סוללות נפרשות, רקטות משוגרות

המתיחות בדרום נמשכת והתושבים מודאגים: רקטת קסאם שוגרה מרצועת עזה והתפוצצה הלילה(ה'), בשטח פתוח במועצה אזורית חוף אשקלון. קריאת "צבע אדום" הופעלה. אך לא היו נפגעים ולא דווח על נזק.

בתוך כך ועל רקע המתיחות בגבול הרצועה, צה"ל הציב אתמול, סוללות כיפת ברזל באזור נתיבות ובאר שבע. סוללת כיפת ברזל נפרסה היום גם באשדוד. בצה"ל החליטו לפרוס את הסוללות בעקבות חשש לירי רקטי מרצועת עזה. ייתכן ואף ייפרסו סוללות נוספות בדרום.

דריכות גבוהה נשמרת בשטח עוטף עזה, מחשש לתגובה אפשרית של חמאס וארגוני הטרור, לאחר התקיפות שבוצעו אל עמדות של חמאס וג'יאהד איסלאמי ברצועת עזה, לאחר הירי בו נהרג עובד צה"ל סאלח אבו לאטיף בגבול הרצועה.

יאיר פרג'ון ראש מועצה האזורית חוף אשקלון, אמר הבוקר כי "גם אם מדובר בירי בודד הוא מטריד ומשבש את חיי היומיום של התושבים. אומנם התושבים יכולים לחזור לשגרה, אך על הממשלה למנוע מהמצב הזה להימשך".

גם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס להסלמה הקשה בשבוע האחרון והצהיר "אם לא יהיה שקט אצלנו לא יהיה שקט בעזה".

עוד אמר השר "החמאס הוא הריבון ואנחנו מצפים שיטיל את מרותו. אם הוא לא יעשה את זה נמשיך, להגיב כמו שהגבנו אתמול", הוא הוסיף כי כוחות הביטחון נערכים לכל תרחיש "גם באמצעות פריסת כיפת ברזל".

יעלון הדגיש בדבריו כי "גם ביהודה ושומרון לא שקט. אנחנו קוראים לזה פיגועי אווירה וזה נובע מההסתה והשנאה נגד ישראל ברשות הפלסטינית. הסטטיסטיקה מדברת בזכות עצמה – שנת 2012 הייתה שנה של פחות פיגועים ונפגעים אך בחודשים האחרונים יש עליה בפיגועים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.