המתיחות גוברת: צה"ל קורא לתושבי הכפרים בלבנון לעזוב

בעקבות המשך הפעילות של צה"ל בצפון, צה"ל מזהיר את תושבי הכפרים כילא וראמיה בלבנון וקורא להם להתרחק מהמנהרות

בעקבות המשך הפעילות של צה"ל בצפון, צה"ל מזהיר את תושבי הכפרים כילא וראמיה בלבנון וקורא להם להתרחק מהמנהרות. ‏

"אנו נחושים לנטרל את המנהרות האלה, ואנו לא יודעים מה תהיינה ההשלכות של פעולות אלה על הבתים בצד הלבנוני", נמסר. "אנו ממליצים לכם לשקול בכובד ראש לעזוב באופן זמני את הבתים הרלוונטיים למען ביטחונכם".

בצה"ל מעריכים כי בימים הקרובים תיחשף מנהרה שלישית."מדובר בנסיונות רבים ובחקר טכנולוגי שעשינו במטרה להגיע מוכנים למבצע הזה" אומר גורם הצבאי. גורם צבאי  אמר הבוקר לחדשות 20 כי העבודות נעשות על פי לוח הזמנים והתוכנית איתה יצאו למבצע.

צלמי ארגון הטרור תיעדו היום (א')  מקרוב את לוחמי צה"ל שפועלים בגבול לבנון. רשת "אל-מנאר" המזוהה עם חיזבאללה, דיווח כי צה"ל מסמן בכחול את קו הגבול במובלעת, שטח ישראלי שמעבר לגדר המערכת.

 

בערוץ ההסברה של חיזבאללה דווח כי צבא לבנון העלה כוננות בגבול ישראל מול העיירה מייס אל-ג'בל, לאחר שחיילי צה"ל ניסו לסמן את הגבול במובלעת ללא נוכחות אנשי צבא לבנון.

 

בתמונות שפורסמו ניתן לראות כי אנשי חיזבאללה קרובים מאוד ללוחמי צה"ל, שבדיוק שהו במארב ממושך על הקרקע בטרם קמו לסמן על הסלעים במובלעת את הקו הכחול.

במובלעת הזאת התרחשה תקרית שהייתה עלולה להתפתח למסוכנת. לוחמי צה"ל ירו לעבר שלושה פעילי חיזבאללה, שהגיעו בלבוש אזרחי כשאינם חמושים על מנת ליטול – לפי צה"ל – את האמצעים הטכנולוגיים שצה"ל פרס לגילוי מנהרות. השלושה ברחו חזרה ללבנון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.