המתיחות נמשכת: אזעקות בשדרות ובעוטף

מצה"ל נמסר כי זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לעבר שטח הארץ. הערכה כי צה"ל יגיב בחומרה לאירוע

אזעקת צבע אדום הופעלה הערב במועצה האזורית שער הנגב ובעיר שדרות, מצה"ל נמסר כי זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לעבר שטח הארץ. הערכה כי צה"ל יגיב בחומרה לאירוע.

מעיריית שדרות נמסר, כי כתוצאה מאזעקת "צבע אדום" הערב בעיר, אישה אחת כבת 30 לקתה בחרדה. עובדים סוציאליים מאגף הרווחה וכן אנשי מרכז חוסן בעיר הגיעו לביתה והעניקו לה טיפול ובסיומו הוטב לה. מלבדה, לא ידוע לנו על נפגעים נוספים. מרכז חוסן והמוקד העירוני במספר 8516* זמינים לכל פנייה של תושב הזקוק לעזרה.

שר הביטחון אביגדור ליברמן אומר הבוקר (א') בראיון לגלי צה"ל כי מבחינתו האירוע שהחל בפיצוץ המטען אמש במהלך השבת שבו נפצעו ארבעה חיילים, עדיין לא הסתיים.

"אני מקווה שאנחנו לא עומדים בפני הסלמה ומבחינתי האירוע לא הסתיים כי עדיין לא חיסלנו את המחבלים שאחראים על הפיגוע שהתרחש אתמול", אמר ליברמן.

הוא הוסיף כי "מתקיים תחקיר הקשור לאופן הפעולה באירוע אתמול, ורק אחריו אוכל להתייחס למה שקרה".

יו"ר ישראל ביתנו הוסיף כי "צריך להבין, שאנחנו מקיימים פעילות יומיומית של החיילים, נגד הטרור של חמאס וחיזבאללה. המטרה שלהם היא לפתח נתיבי הברחות נשק וציוד, ולהרתיע אותנו מפעילות. למרות הכל, נמשיך לפעול גם בצפון וגם בדרום, ולא נירתע מכלום. נמשיך לפגוע בניסיונות הברחה ולסכל פגיעה בריבונות שלנו".

אתמול תקף צה"ל באמצעות מטוסי קרב מטרות טרור ייחודיות אשר שייכות לארגון הטרור חמאס ברצועת עזה, בתגובה לפעולת הטרור מוקדם יותר.

בתקיפה רחבת היקף נתקפו אתרי טרור ובהם: מנהרת טרור התקפית שבונה ארגון הטרור חמאס משכונת זיתון לעבר שטח מדינת ישראל.

מתחם צבאי במרחב נצרים השייך למערכים צבאיים ייחודיים של ארגון הטרור חמאס וביניהם אתרים לייצור אמצעי לחימה. מתחם צבאי במרחב חאן-יונס השייך לארגון הטרור חמאס.

סך הכל הותקפו שישה יעדי טרור השייכים לארגון הטרור חמאס.

מצה"ל נמסר כי הוא רואה בחומרה רבה את הניסיון של ארגון הטרור חמאס לביצוע הפגנות עממיות וספונטניות לכאורה שנועדו להפוך את מרחב הגדר למרחב עימות ולבצע בו פעולות טרור שיביאו לערעור היציבות במרחב הרצועה.

 

דובר צה"ל מסר במוצאי שבת כי במהלך השבת נפצעו באורח קשה שני חיילי צה"ל ושני חיילים נוספים באורחים בינוני וקל כתוצאה מהפעלת מטען כנגד כוח צה"ל שפעל בסמוך לגדר הגבול בדרום רצועת עזה .

החיילים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים.

בצה"ל מדגישים כי מאז צוק איתן ובייחוד בתקופה באחרונה, חמאס מארגן מידי יום שישי הפגנות ”אזרחיות” על הגדר, כדי להתסיס את השטח ומבחינת צה”ל זה פתח לטרור על הגדר.

במהלך ההפגנות אמש הניחו דגל פלסטין על הגדר. כיוון שלכל חפץ יש פונטציאל של מטען חבלה, כוחותינו הגיעו כדי ”לזכות” את האזור. מדובר בחיילי חטיבת גולני, גששים והנדסה. אחרי הסריקה של הגששים, גבר החשש למטען היה חשש למטען ולכן כוח ההנדסה התקרב לדגל והמטען הופעל. שני חיילים פצועים קשה, אחד בינוני ואחד קל.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.