כתב אישום תוך 5 ימים: המתלוננות: "הרב ברלנד הורה לפוצץ את הבתים שלנו"

כתב אישום נגד הרב יוגש לבית המשפט תוך חמישה ימים. רגע לפני שהרב ברלנד מבקש להשתחרר למעצר בית, משה נוסבאום חושף בחדשות 2 את המכתב שימנע את שחרור הרב. המשטרה תבקש להאריך את מעצרו ב-4 ימים.

המשטרה הגישה הצהרת תובע נגד הרב ברלנד, החשוד בביצוע מעשים מגונים בארבע נשים. לדברי המשטרה, כתב אישום נגד הרב יוגש לבית המשפט תוך חמישה ימים.

רגע לפני שהרב ברלנד מבקש להשתחרר למעצר בית, משה נוסבאום חושף בחדשות 2 את המכתב שימנע את שחרור הרב שהודה כי עשה מעשים מגונים.

זמן קצר לפני הדיון על שחרורו, למעצר בית שלחו שתיים מהמתלוננות מכתב לבית המשפט בו דרשו שלא לשחרר את הרב ברלנד. המשטרה תבקש להאריך את מעצרו בעוד ארבעה ימים.
לדברי הנשים,הרב השמיע כלפיהן איומים קשים, "אנחנו לא מבינות איך מדינת ישראל חושבת לשחרר אדם שכל כך פגע נפשית בכל כך הרבה נשים וילדות".

"אני מבקשת מבית המשפט בשמי ובשם חברותי שלא לשחרר את אלעזר ברלנד לחלופת מעצר", כתבה אחת המתלוננות על הרב, שחשוד במעשים מגונים במספר מתלוננות ובמעורבות בתקיפה. "האיש הזה וחסידיו מאיימים עלינו כל הזמן. הם שיחררו הקלטה שבה אלעזר ברלנד אומר לחסידיו כי הם צריכים לפוצץ את הבתים שלנו, לשים בהם מוקשים ולבנות חבלה. חסידיו השוטים עלולים לקיים את דבריו".

כמו כן טענו השתיים כי "הסכנה תגדל אם הוא ישוחרר. הם יבינו שהוא הצדיק וצריך לקיים את דבריו ההזויים. מדובר באנשים מסוכנים, הם כבר היכו בעבר כמה מהמתלוננים שהתלוננו נגדו ופצעו אותם. והם לא מפסיקים גם עכשיו, רק אתמול הם איימו לפגוע בחתן שלו צבי צוקר שלא מסכים עם המעשים הפוגעניים שלו".

"בית המשפט חייב להבין שאנחנו חיות בפחד. כל פעם שמדברים בתקשורת על חלופת מעצר אנחנו נכנסות לחרדה. אנחנו חושבות לעזוב את הארץ", הוסיפו. "למה שאנחנו נחיה בפחד? למה שאנחנו נמשיך לשלם מחיר היקר באיבוד החופש. האם לא סבלנו מספיק ממנו?".

אחת הנשים טענה במכתב: "אליעזר ברלנד ביצע בי ובחברותי פשעים במשך שנים. היינו תמימות לגמרי והוא ניצל את האמון המוחלט שלנו ושל המשפחה שלנו. הוא ניצל אותנו בהיותנו קטינות ניצול מחפיר. עד עכשיו אנחנו פצועות. מפוחדות, מתחבאות, לא יכולות ללכת ברחוב. בקושי אזרנו אומץ לבוא למשטרה להתלונן עליו. איך אפשר לשחרר בן אדם כל כך מסוכן למעצר בית?". עוד ציינו השתיים כי "כולנו היינו שבויים שלו. הוא ניהל אותנו. כל החיים הכניסו בנו את האמונה שהוא שומר אותנו בכל מצב. רק הוא יודע מה טוב לנו. אין לנו זכות קיום בלעדיו".

אחת המתלוננות הסבירה מדוע לא התלוננה עד כה: "גם כאשר כבר הבנתי שהוא עובר על איסורי תורה חמורים של אשת איש, שהוא מנצל אותנו ניצול מיני פחדנו להגיד את זה בקול. פחדנו מאנשים שלו. נאלצנו להציג הצגה שאנחנו מאמינות בו מפחד הקהילה שאומרת שהוא צדיק הדור". השתיים הזהירו כי השפעתו של הרב ברלנד על הנשים שנפגעו חזקה גם כאשר הוא בכלא: "הן לא יבואו להעיד נגדו אם הוא ישוחרר. הן יפחדו ממנו. גם שכשהייתי בעימות מולו והטחתי בפניו את כל הפשעים שלו, התלבטתי אולי לחזור בי ולבקש ממנו סליחה. אתם צריכים להבין שבמצב הזה נמצאות כל הנשים בקהילה. חיות בחרדות ובפחדים ובחוסר אמון. תוצאה של שנים ארוכות שבהם הוא שבר אותנו רגשית ורוחנית".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. נבלה סרוחה, צריך להוקיע את ההדיוט הזה מעם ישראל, שבתאות חדשה, האדם המושחת הזה הרס להרבה אנשים את החיים, הוא לא צדיק ואין לו אפילו ריח של צדיק, איפה גדולי ישראל שצריך אותם, איפה הם, כנראה הם עסוקים עם "המחבלים" ובינתיים היהדות קורסת, איפה העדה החרדית, פתאום הם מפחדים, שיושיבו בית דין, ויעשו סוף לטירוף הזה.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב