המתנדבים השיגו תרומת מח עצם מהאסיר

חולה מבוגר מאזור חדרה שנזקק לתרומת מח עצם באופן דחוף קיבל אותה ממקור בלתי צפוי. מתנדבי 'מחוברים לחיים' התגייסו למשימה {במבצע מורכב}

ד', יהודי מבוגר מאזור חדרה המתמודד עם מחלה קשה היה זקוק באופן דחוף לתרומת מח עצם שתסייע לו להתגבר על חלק גדול מהתסמינים שלה. כפי שמקובל במקרים מהסוג הזה, פנה ד' לעזר מציון כדי לבדוק במאגר שלהם האם קיים תורם המתאים לסוג שלו הוא זקוק.

לאחר בדיקה במעבדה של הארגון התברר כי קיים אדם העונה לדרישות, הבעיה: אותו אדם הוא אסיר המרצה עונש מאסר באחד מבתי הכלא בארץ.

בשלב זה נכנסו לתמונה חברי קבוצת הווטסאפ 'מחוברים לחיים' של אזור השרון (קבוצת הווטסאפ מחוברים לחיים היא מיזם של 'עזר מציון'. קיימות עשרות קבוצות כאלו בכל אזורי הארץ והחברים בהם מתנדבים לסייע לחולים בהסעות, העברת תרופות ועוד). מתנדבים מהקבוצה, בראשותו של חזקי מנת, יצרו קשר עם האסיר וזה נענה לבקשת התרומה.

לאחר מכן בדקו המתנדבים כיצד ניתן לבצע בפועל את הליך התרומה והתברר כי מדובר בענין מעט מורכב, מאחר והנהלת הכלא מאפשרת ביצוע תרומות כאלה רק מתוך מרפאת הכלא.

חברי הקבוצה יצרו קשר עם הגורמים הרלוונטים ותיאמו איתם מועד הגעה לכלא לצורך לקיחת התרומה. כשבנוסף תואםס עמם מי יגיע לצורך איסוף התרומה, באלו כלים היא תתבצע ועוד.

וכך, ביום חמישי בשבוע שעבר נכסו בשערי הכלא קבוצת מתנדבים בעלי המומחיות הנצרכת, ביצעו את ההתרמה והעבירו אותה לחלוה הזקוק.

"זה היה רגע מרגש", מספר ל'קוקר' אחד מהאנשים שהגיעו לכלא במסגרת המבצע, ומוסיף: "הן שיתוף הפעולה מצד הנהלת הכלא והן הנכונות של האסיר לבצע את התרומה מלמדות שיהודי תמיד שמח לעזור ליהודי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.