ברקת שילם מאה אלף שקל עבור בעלזא

שנתיים אחרי הבחירות לעיריית ירושלים – חסידות בעלזא שכיכבה בשבוע שעבר באירוע היסטורי לציון 50 שנה להנהגת האדמו"ר קיבלה מענק של 100 אלף שקל מהעירייה עבור האירוע. גורמים פוליטיים: "תשלום על תמיכתם השקטה של חסידי בעלזא בניר ברקת בבחירות לפני כשנתיים" {תגמול}

שנתיים אחרי הבחירות לעיריית ירושלים – חסידות בעלזא שכיכבה בשבוע שעבר באירוע היסטורי לציון 50 שנה להנהגת האדמו"ר קיבלה מענק של 100 אלף שקל מהעירייה עבור האירוע. גורמים פוליטיים: "תשלום על תמיכתם השקטה של חסידי בעלזא בניר ברקת בבחירות לפני כשנתיים".

על פי הדיווח של משה הלר ב'ידיעות ירושלים' מעמד ההתוועדות שנערך ביום שלישי שעבר באצטדיון "ארנה' בירושלים בהשתתפות 10,000 חסידים תוקצב בין השאר גם על ידי העירייה. תרומתה למימון הערב: כמאה אלף שקל.

על פי גורם בכיר בכיכר ספרא הסיבה לתקצוב היא כנראה רצון להביע הוקרה לחסידות, שתמכה בניר ברקת בבחירות לראשות העירייה. "יכול להיות שמותר לעירייה לתת כתף, אבל זה מסריח כשמשתמשים בסעיפים תלושים בשביל לתקצב אירוע", אמר.

צילום: שוקי לרר
צילום: שוקי לרר

ראש העיר ניר ברקת זכה לכבוד והוקרה מיוחדת במהלך האירוע, כששליח האדמו"ר הקריא באוזני האלפים מכתב הוקרה לראש העירייה. "אני חורג ממנהגי ומקריא בעברית, למרות שאיני מכיר את השפה", אמר, והודה לברקת על העזרה בהפקת הערב.

במכתב עליו חתם האדמו"ר מבעלזא ערב הבחירות הוא כתב: בהתייחסו להצבעה לראשות העיר נכתב כי "מאחר ובבחירות אלו מצביעים בנפרד לראשות העיר, אנו בזה בקריאה שבכל עיר שבה יש מועמד מוסכם לראשות העיר מטעם אגודת ישראל יש להצביע בעבורו, ובערים שאין בהם מועמד מוסכם מטעם אגודת ישראל יצביע כל אחד לראשות העיר כפי הוראת רבותיו".

בציבור החרדי העריכו כי חסידויות בעלזא וגור הלכו יד ביד עם ראש העיר הנוכחי ניר ברקת, לעומת כלל הציבור החסידי והציבור הליטאי והספרדי שתמכו במשה ליאון.

העירייה: "מדובר באירוע להנצחת יהדות גליציה שנערך במסגרת אירועי תרבות תורנית שמתקיימים בעיר ומיועד לכל הציבור. העירייה משתתפת בחלק מהמימון".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.