המתנחל מקבר יוסף ערק ל'שלום עכשיו'

בנדט תושב יצהר, שחזר בשאלה בנערותו, שימש בשנים האחרונות ככתב 'וואלה' ועתה הוא החליט לחזור לעשייה הפוליטית.

כתב 'וואלה' שבתי בנדט, מתנחל לשעבר ששינה את תפיסתו הפוליטית, מונה לראש צוות מעקב התנחלויות בתנועת "שלום עכשיו".

בנדט תושב יצהר, שחזר בשאלה בנערותו, שימש בשנים האחרונות ככתב 'וואלה' ועתה הוא החליט לחזור לעשייה הפוליטית.

"לפני כעשרים שנה" הוא כתב בפוסט בדף הפייסבוק שלו "עם ילדה בת שמונה חודשים החלטתי לעבור עם משפחתי להקים את המאחז הראשון רחלים. עבדתי ביצהר, למדתי בקבר יוסף, עבדתי בחקלאות בסמוך לשבות רחל באזורים שפרצו את הדרך להקמת המאחזים באזור, נהלתי את ישיבת חומש והייתי מזכיר רחלים. הקדשתי את את חיי, בעצם את כל כולי, לעשייה אקטיבית (אולי היום הייתי קורא לה אקטיביסטית) כדי לקדם את האידיאולוגיה בה האמנתי.

לאחר שהוריד את הכיפה היה לו ברור שגם אידיאולגיית ארץ ישראל השלמה צריכה להיבחן מחדש, "התפיסות הפוליטיות התחילו להתערער מיד אחרי התפיסות הדתיות, והבנתי שאני צריך לקחת זמן ללמוד את המציאות סביבי ולהבין הכל מחדש. חלמתי להיות עיתונאי, בין השאר כדי לבחון לעומק את נושאי הסיקור שלי מהצד ולא כחלק מהסיפור. כבר ככתב במקומון של מודיעין בחרתי לחזור לגדה המערבית שבה התגוררתי 12 שנה ולהכיר אותה מחדש ובכמעט ארבע שנים האחרונות זכיתי שזה יהיה תחום הסיקור המרכזי שלי".

לדברי בנדט, "זה לא סוד שאת אידיאולוגית המתנחלים החלפתי בשנים האחרונות באידאולוגיה המאמינה בצורך החיוני שלנו כמדינה לסיים את הכיבוש ולאפשר לפלסטינים את מה שמגיע לכל עם, אותה זכות שגם אנחנו נלחמנו עליה לא מזמן, הגדרה עצמית ומדינה עצמאית. היום אני מאמין בכל ליבי שזה הדבר הנכון וההכרחי למען שני העמים, והדרך היחידה להפסיק את המאבק העקוב מדם הזה שאנחנו מנהלים יותר מידי שנים".

בנדט מסכם, אני יודע שהבחירה שקיבלתי לא קלה להרבה אנשים שאני אוהב, אני מקווה שכל החברים ובמיוחד משפחתי מבינים שבחרתי בדרך הזו כי אני מאמין שהיא הדרך היחידה לייצר עתיד טוב יותר לכל מי שחי פה בארץ הזו. אני יודע שאני לא שמאלן טיפוסי, ואני בשום אופן לא מתכוון לנתק קשרים וחברויות של שנים ארוכות שיש לי עם אנשים שפעם חלקנו גם את אותה אידאולוגיה. אני רק מקווה, בשביל כולנו שנהיה מסוגלים לנהל ויכוח אמיתי והגון, להסתכל למציאות ואחד לשני בעיניים ולעסוק רק במהות וכל הזמן להמשיך לדבר.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הכל מתחיל ונגמר בתאוות נשים

    אין לא שום אידאולוגיה

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב