המתפללים נחרדו: צלבי קרס ב"לעלוב"

אלמוניים ריססו צלבי קרס על קירות בית כנסת "לעלוב" בירושלים. המשטרה פתחה בחקירה

מתפללים שהגיעו לבית כנסת "לעלוב ניקלשבורג" ברח' כפר נחום בשכונת נחלאות בירושלים, נדהמו לגלות 4 צלבי קרס על קירות בית הכנסת. המתפללים הזעיקו את כוחות המשטרה שהגיעו למקום והחלו בבדיקת נסיבות האירוע החמור.

מחקירה ראשונה עולה כי האלמונים שחוללו שריססו את הכתובות ניסו להצית 3 ספרים בבית הכנסת. שוטרים שהגיעו למקום יחד עם שוטרי הזיהוי הפלילי החלו באיסוף ממצאים ופתחו בחקירה.

בחודשים האחרונים אירעו מספר מקרים דומים. צלבי קרס רוססו על קירות בית כנסת ברח' סוקולוב בפ"ת, ובית כנסת נוסף ברח' אוסישקין/הראשונים. בעקבות האירוע החמור, המשטרה פתחה בחקירה אודות החשודים שביצעו את המעשה הנפשע.  הבוקר (ראשון) נעצרו חשודים במעשה 2 קטינים בני 17 מפ"ת וחיפה.

הראש״לצ הרב הראשי לישראל הגר״י יוסף הגיב בזעזוע: "אין זו הפעם הראשונה שבתי כנסת בתי מקדש מעט מחוללים בבזיון נורא, אני קורא לגורמי האכיפה, לאתר את המעורבים ולהענישם במלא חומרת הדין".

יור ש״ס השר דרעי הגיב גם הוא ואמר: "נחרדתי לשמוע על מעשי הונדליזם המזעזעים שהתבצעו בבית המדרש של חסידי לעלוב בירושלים. זו פגיעה קשה בלב כולנו. קשה להאמין שפשע שנאה חמור כזה כנגד יהודים מאמינים מתחולל בלב מדינת ישראל. אסור לעבור על כך לסדר היום. אשוחח על כך עם גורמי האכיפה כדי לוודא שנעשים כל המאמצים שהפורעים ייתפסו וייענשו בכל חומרת הדין".

עוד נמסר ממשטרת ישראל כי בהמשך לדיווח אודות צלבי הקרס שרוססו בבית כנסת בשכונת נחלאות , סריקות שביצעה המשטרה באזור הובילו לאיתור שני מקומות נוספים בהם רוססו צלבי הקרס , על גבי כניסות לבנייני מגורים באותה שכונה. מבדיקת שוטרי היחידה לזיהוי פלילי עולה כי עפ"י החשד מדובר בדפוס זהה של כתובות.

(צילום: דוברות המשטרה)

הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו שליט"א הביע זעזוע עמוק מחילול בית הכנסת, ומסר כי "לא שייך לקבל או להכיל אירועים חמורים כאלו, אני פונה לגורמי האכיפה להפעיל את הכלים העומדים לרשותם ולמצות את הדין עם מחללי בית הכנסת". "לא יתכן שמתפללים יגיעו אל בית הכנסת השוכן בטבורה של עיר הקודש ויגלו מראות קשים כאלו".

הרב הראשי הוסיף ופנה לאנשי דתות שונים, שיוציאו אף הם הודעת גינוי ומחאה על חילול השם שנגרם ע"י חילול בית הכנסת הבוקר.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.