המתקפה הגדולה מאז 1973: 60 טילים, 23 הרוגים

במשרד ההגנה הרוסי חשפו כי 28 מטוסי קרב של צה"ל השתתפו בתקיפה בסוריה ושיגרו 60 טילים, מחציתם יורטו, בנוסף 10 טילי קרקע-קרקע שנורו משטח ישראל יורטו

צבא סוריה הוציא הודעה בה מסר כי במתקפה הצבאית הגדולה של ישראל, נהרגו שלושה ועוד שניים נוספים נפצעו. בסוכנות הידיעות רשמית סאנ"א נמסרה הודעה בה נאמר כי "התוקפנות הישראלית גרמה גם להרס תחנת מכ"ם, ומחסני אמל"ח וכן נפגע חלק ממערך הגנה האווירית".

עוד נאמר בהודעה כי "מוכנות מערך ההגנה האווירי של סוריה הצליחה להשמיד את רוב הטילים ששוגרו.

מוקדם יותר, במשרד ההגנה הרוסי אישרו כי 28 מטוסי קרב של צה"ל השתתפו בתקיפה בסוריה ושיגרו 60 טילים, מחציתם יורטו, בנוסף 10 טילי קרקע-קרקע שנורו משטח ישראל יורטו.
בארגון הסורי לזכויות אדם מסרו כי לפחות 23 בני אדם נהרגו בהפצצות, בהם שני קצינים ושלושה חיילים בצבא אסד. ראש הארגון, ראמי עבדורחמאן, טוען כי מניין ההרוגים צפוי עוד לגדול בשל חומרת הפציעות של חלק מהנפגעים.

דובר צה"ל מוסר כי צה"ל תקף הלילה באמצעות מטוסי קרב עשרות יעדים צבאיים השייכים לכוח קודס האיראני בשטח סוריה.

במסגרת התקיפה הנרחבת הותקפו:

• אתרי מודיעין איראניים המופעלים על ידי כוח קודס.
• מפקדות לוגיסטיות של כוח קודס.
• מתחם צבאי ומתחם לוגיסטי של כוח קודס בכיסוואה.
• מחנה צבאי איראני צפונית לדמשק.
• אתרי אחסנת נשק של כוח קודס בשדה התעופה "דמשק בין לאומי".
• מערכות ומוצבי מודיעין המשויכים לכוח קודס.
• תצפית, עמדות צבאיות ואמצעי לחימה באזור החיץ.

כמו כן הושמד המשגר האיראני ממנו שוגרו הטילים לעבר ישראל הלילה.

חיל האוויר תקף נוכח ירי סוללות הגנה אווירית סורית, אשר ביצעו ירי על אף האזהרה הישראלית. בתגובה תקף צה"ל מספר מערכות יירוט אוויריות ( SA5 SA2 SA22 SA17) השייכות לצבא סוריה.

כל מטוסינו שבו לבסיסם בשלום.

התקיפות הלילה בוצעו בהמשך לירי הרקטות ששוגרו על ידי כוח קודס האיראני לעבר קו המוצבים הקדמי של צה"ל ברמת הגולן. בתקיפה האיראנית לא היו נפגעים, לא נגרם נזק ולא אותרו נפילות בשטחינו.

התקיפה האיראנית לעבר ישראל הלילה היא הוכחה נוספת וברורה לכוונה העומדת מאחורי התבססות הכוחות האיראניים בסוריה ולסכנה שהם מהווים לישראל וליציבות האזורית.

דובר צה"ל מוסר כי העורף הישראלי מצוי בשגרה, הלימודים ועבודות החקלאות יפעלו כסדרם, תתאפשר התכנסות עד 1,000 איש בשטח פתוח ברמת הגולן וקצרין בלבד.

נדגיש כי יש להקפיד ולהישמע להנחיות פיקוד העורף ואלה יתעדכנו ככל שיידרש.

"צה"ל ימשיך לפעול באופן תקיף ונחוש כנגד ההתבססות האיראנית בסוריה. כמו כן, רואה צה"ל במשטר הסורי האחראי לנעשה בשטחו ומזהיר אותו מלפעול כנגד כוחותינו. צה"ל נמצא במוכנות גבוהה למגוון תרחישים וימשיך לפעול כל שיידרש למען ביטחונם של אזרחי ישראל", נמסר מצה"ל.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. התורה אומרת לנו "וְאָמַרְתָּ בִּלְבָבֶךָ כֹּחִי וְעֹצֶם יָדִי עָשָׂה לִי אֶת הַחַיִל הַזֶּה: וְזָכַרְתָּ אֶת ד' אלוקיך כִּי "הוּא" הַנֹּתֵן לְךָ כֹּחַ לַעֲשׂוֹת חָיִל" הכוונה פה זה כשבנ"י ישראל תכננו לצאת למלחמה, אז שלא יחשבו שהניצחון שלהם על האויבים זה בזכות הכוח והעוצמה שלהם, אלא רק בזכות ד' כי הוא נותן לך כוח לעשות חיל. דהיינו כל ההצלחה רק בזכות הלומדי תורה. ככה גם עם כל אדם בעולם בכל דבר: כל דבר ד' עושה בשבילנו, כל הצלחה רק ד' עשו לנו אותה ולא אנחנו, כי בלעדי ד' לא היינו יכולים אפילו לכופף את האצבע שלנו. הצלחנו במבחן, רק בזכות ד', ד' עשה שנזכור את החומר, שהשאלות יהיו קלות בשבילנו וכו'. מסרתם נפש בשביל מצווה? אל תתגאו בעצמכם, כי ד' הוא זה שנתן לכם את הכוח למסור את הנפש. פתחתם אשכול דבר תורה מאוד טוב? אל תתגאו בזה ואל תשכחו שהקרדיט לא לכם אלא לד' יתברך הוא זה שגרם לכם לחשוב על דבר התורה הזה או החידוש וכו'. נכון שאנחנו צריכים לעשות השתדלות, בזכות ההשתדלות אנחנו מראים שאנחנו רוצים וחפצים באותו דבר. נאמר במשנה "לא עליך המלאכה להיגמר ואין אתה בן חורין להיבטל ממנה". אנחנו צריכים להתחיל לעשות להראות שאנחנו רוצים את הדבר הזה ולהתפלל לד' על זה וד' יעשה לנו את השאר "לא עליך המלאכה לגמור" הכל הכל והכל רק בידי הקב"ה… היום יש הרבה אנשים חושבים שמדינת ישראל קיימת בזכות צה"ל ח"ו, הם לא מבינים שד' ית' מכוון את הטנקים והמטוסים ועושה ניסים ונפלאות להציל הלומדי תורה. הרמח"ל, במסילת ישרים כותב "יסוד החסידות ושורש העבודה התמימה הוא שיתברר ויתאמת אצל האדם מה חובתו בעולמו ולמה צריך שישים מבטו ומגמתו בכל אשר הוא עמל כל ימי חייו." ומי שלא חושב כך הרי הוא ח"ו בגדר של: אָרוּר אֲשֶׁר לֹא יָקִים אֶת דִּבְרֵי הַתּוֹרָה הַזֹּאת לַעֲשׂוֹת אוֹתָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן.

  התורה אומרת לנו "וְאָמַרְתָּ בִּלְבָבֶךָ כֹּחִי וְעֹצֶם יָדִי עָשָׂה לִי אֶת הַחַיִל הַזֶּה: וְזָכַרְתָּ אֶת ד' אלוקיך כִּי "הוּא" הַנֹּתֵן לְךָ כֹּחַ לַעֲשׂוֹת חָיִל" הכוונה פה זה כשבנ"י ישראל תכננו לצאת למלחמה, אז שלא יחשבו שהניצחון שלהם על האויבים זה בזכות הכוח והעוצמה שלהם, אלא רק בזכות ד' כי הוא נותן לך כוח לעשות חיל. דהיינו כל ההצלחה רק בזכות הלומדי תורה.

  ככה גם עם כל אדם בעולם בכל דבר: כל דבר ד' עושה בשבילנו, כל הצלחה רק ד' עשו לנו אותה ולא אנחנו, כי בלעדי ד' לא היינו יכולים אפילו לכופף את האצבע שלנו. הצלחנו במבחן, רק בזכות ד', ד' עשה שנזכור את החומר, שהשאלות יהיו קלות בשבילנו וכו'.

  מסרתם נפש בשביל מצווה? אל תתגאו בעצמכם, כי ד' הוא זה שנתן לכם את הכוח למסור את הנפש. פתחתם אשכול דבר תורה מאוד טוב? אל תתגאו בזה ואל תשכחו שהקרדיט לא לכם אלא לד' יתברך הוא זה שגרם לכם לחשוב על דבר התורה הזה או החידוש וכו'.

  נכון שאנחנו צריכים לעשות השתדלות, בזכות ההשתדלות אנחנו מראים שאנחנו רוצים וחפצים באותו דבר. נאמר במשנה "לא עליך המלאכה להיגמר ואין אתה בן חורין להיבטל ממנה". אנחנו צריכים להתחיל לעשות להראות שאנחנו רוצים את הדבר הזה ולהתפלל לד' על זה וד' יעשה לנו את השאר "לא עליך המלאכה לגמור" הכל הכל והכל רק בידי הקב"ה…

  היום יש הרבה אנשים חושבים שמדינת ישראל קיימת בזכות צה"ל ח"ו, הם לא מבינים שד' ית' מכוון את הטנקים והמטוסים ועושה ניסים ונפלאות להציל הלומדי תורה. הרמח"ל, במסילת ישרים כותב "יסוד החסידות ושורש העבודה התמימה הוא שיתברר ויתאמת אצל האדם מה חובתו בעולמו ולמה צריך שישים מבטו ומגמתו בכל אשר הוא עמל כל ימי חייו." ומי שלא חושב כך הרי הוא ח"ו בגדר של: אָרוּר אֲשֶׁר לֹא יָקִים אֶת דִּבְרֵי הַתּוֹרָה הַזֹּאת לַעֲשׂוֹת אוֹתָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב