הנאום האחרון של אובמה (וידאו)

בנאומו האחרון בתפקיד סקר הנשיא האמריקני על השינויים החיוביים שהתרחשו בעולם בתקופת כהונתו. לצד ההישגים והבעיות הגלובליות, התייחס אובמה לסכסוך הישראלי פלסטיני וקרא לישראל לסיים את הכיבוש. { "ישראל צריכה לסיים את הכיבוש"}

כמה שעות שלפני שראש הממשלה בנימין נתניהו מגיע לארה"ב בכדי להיפגש עם נשיא ארה"ב,  ברק אובמה נאם הערב (שלישי) בעצרת האו"ם וקרא לישראל לסיים את הכיבוש.


בנאומו האחרון בתפקיד סקר הנשיא האמריקני על השינויים החיוביים שהתרחשו בעולם בתקופת כהונתו. לצד ההישגים והבעיות הגלובליות, התייחס אובמה לסכסוך הישראלי פלסטיני וקרא לישראל לסיים את הכיבוש."ודאי שיוטב לישראלים ולפלסטינים אם הפלסטינים יפנו גב להסתה ויכירו בלגיטימיות של ישראל", הדגיש אובמה. "עם זאת, על ישראל להכיר בכך שהיא אינה יכולה לכבוש ולבנות התנחלויות באדמות פלסטיניות

אובמה עסק בבעיות ובסכסוכים נוספים במזרח התיכון. "קידמה לא אפשרית אם קבוצה אחת חושבת שהיא יכולה לשלוט על קבוצה אחרת", ציין הנשיא. "אנו רואים את זה במזרח התיכון. קיצוניות ואלימות נוראית כמו זו של דאע"ש לא יעלמו מהעולם".

"אנו חייבים לפעול עם אלו שרוצים לבנות ולא להרוס", אמר אובמה. "במקום כמו סוריה שבו אי אפשר לנצח ניצחון ברור, אנו צריכים לתמוך באלו שמחפשים פתרון מדיני שמייצג את כולם ללא עליונות של קבוצה מסויימת".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.