מרן ראש הישיבה פרץ בבכי: "הערב ראש השנה"

הגראי"ל פרץ בבכי כמו תינוק: "הערב ראש השנה". ואמר את הפזמון, "היה נא עם פיפיות שלוחי עמך בית ישראל".

מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן יצא עם נכדו ר' נוח שטיינמן להליכה היומית בערב ראש השנה האחרון לאחר תפילת הוותיקין, כשלפתע עצר ראש הישיבה מלכת ואמר לנכדו, "הערב ראש השנה" אז התפרץ בבכי רב כמו תינוק.

את הסיפור הנ"ל סיפר הגאון רבי אהרון בירנצוויג מרבני ישיבת 'מיר' בירושלים בפני מאות תלמידים כהוא מצטט את הסיפור במלואו מפי נכדו של מרן ראש הישיבה, הרב נוח שטיינמן.

הרב בירנצוייג המשיך לספר לתלמידיו את שהתרחש אותה הליכה של הגראי"ל עם נכדו, ראש הישיבה המשיך לצטט בפני נכדו את הפזמון אותו מנגן השליח ציבור לפני תפילת מוסף בימים הנוראים: " הֱיֵה נָא עִם פִּיפִיּות שְׁלוּחֵי עַמְּךָ בֵּית יִשְׂרָאֵל. הָעומְדִים לְפָנֶיךָ הַיּום. לְבַקֵּשׁ רַחֲמִים וְתַחֲנוּנִים עַל עַמְּךָ יִשְׂרָאֵל. הורֵם מַה שֶּׁיּאמְרוּ.".

שאל הנכד, סבא, התפילה הזו מיוחדת לשליח ציבור, אנחנו לא מתפללים את זה, למה סבא אומר את זה? ראש הישיבה השיב לו בקול מרגש: "אבא אוהב שילדיו כולם יושבים איתו מסביב לשולחן אבל אבא שבשמיים לא כל הילדים שלו מסביב לשולחן, יש את אחינו התועים הרחוקים" ע"פ זה המשיך הגראי"ל, כל יהודי בדור צריך להיות שליח ציבור על אחינו התועים ולהתפלל עליהם.

הרב ברינצוייג סיים את דבריו בבכי, "אתם שומעים הרגשה של אדם גדול"?

[alooma ref="0ae29206ca5efb79d8147951d5c25def.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.