הנאצים בארה"ב מרימים ראש: פיגוע דריסה בוירג'יניה וצעדת לפידים

צעיר שעט עם רכבו לתוך קהל המפגינים נגד עצרת הימין הקיצוני ודרס למוות אישה בת 32. המורה שלו: "הוא הוקסם מהנאצים"

פיגוע על רקע אנטישמי התרחש במדינת וירג'יניה, צעיר שעט עם רכבו לתוך קהל המפגינים נגד עצרת הימין הקיצוני ודרס למוות אישה בת 32

"היה ברור לי שהוא הוקסם מהנאציזם והעריץ את אדולף היטלר", סיפר מורה להיסטוריה שלימד בעבר את המפגע.

הנהג המפגע הוא ג'יימס אלכס פילדס ג'וניור בן 20, צעד לפני הדריסה יחד עם קבוצה של פעילי תנועת נאציות מהגזע הלבן.
המורה לשעבר משחזר:  "פילדס הגיש עבודת מחקר מפורטת ויסודית על הצבא הנאצי במלחמת העולם השנייה. "הוא החזיק בתפיסות של עליונות הגזע הלבן. הוא ממש האמין בדברים האלה", אמר המורה.

פילדס נעצר זמן קצר לאחר הדריסה והואשם בסעיף אחד של רצח מדרגה שנייה, שלושה סעיפים של פגיעה בזדון וסעיף נוסף של ביצוע עבירת "פגע וברח". המשטרה הודיעה כי הוא מוחזק ללא האפשרות להשתחרר בערבות וכי הוא צפוי להיות מועבר לכלא מחוזי.

הנשיא ארה"ב דונלד טראמפ הגיב בצורה רפה לדריסה בווירג'יניה ואמר: "אנחנו מגנים בכל לשון את המופע המתועב של גזענות. זה מתרחש למשך זמן רב: זה לא דונלד טראמפ או ברק אובמה, זה נמשך זמן רב. מה שהכרחי עכשיו זו השבה של שלטון החוק והגנה על ביטחון התושבים", הבהיר נשיא ארה"ב. "אף אזרח לא אמור לפחד לביטחונו האישי ושום ילד לא אמור לפחד לצאת החוצה ולשחק".

סגנו פנס התייחס גם הוא לאירועים באופן נחרץ יותר: "אין לנו סובלנות לשנאה ואלימות, מגזענים לבנים, מניאו נאצים או מקו קלוקס קלאן (KKK). לקבוצות המסוכנות הללו אין מקום בחברה האמריקנית, אנחנו מגנים אותם בכל לשון אפשרית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.