הנגבי לועג לברק: "המניה שלו בצניחה"

יו"ר ועדת החוץ והביטחון מגיב ל"הקלטות ברק": "אם הוא רוצה לחזור לפוליטיקה – צפויה לו אכזבה מרה. איש אינו ממתין לו"

סערת "הקלטות ברק": בכירי הליכוד ומקורבי נתניהו יוצאים אט אט להגנתו של רה"מ שהותקף לא פעם ע"י רה"מ לשעבר ושר הביטחון, אהוד ברק, בהקלטות שפורסמו בערוץ 2.

יו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ צחי הנגבי, פירסם אמש פוסט חריף בפייסבוק בו הוא תוקף באופן חסר תקדים את שר הביטחון ורה"מ לשעבר.

"בורסות העולם נופלות זו אחר זו, וגם אצלנו יש מניה שצונחת – זו של אהוד ברק. אינני יודע האם מאחורי פטפטנותו האובססיבית בשיחותיו עם המוציאים לאור של ספרו עומדת השאיפה לשוב לעמדת הנהגה,

אבל אם כן, הוא צפוי לנחול אכזבה מרה. איש אינו ממתין לו. נכון יותר, הזירה הפוליטית כולה אינה חפצה בשובו אליה. ודאי לאחר חוסר האחריות המקומם שנחשף בפרשת ההקלטות האחרונות", כתב הנגבי.

הנגבי הוסיף: "בשש השנים שבהן כיהנתי כיושב ראש ועדת החוץ והביטחון, ראש הממשלה היה נתניהו ושר הביטחון היה ברק.אני יכול להעיד מידיעה אישית שלהשמצותיו של ברק אין כל בסיס עובדתי. נתניהו הוביל באומץ את המאבק הבינלאומי לסיכול תוכנית הגרעין של אירן והיה "בודד בצריח" מול עולם אדיש ואנמי.

בעניין משמעותי זה הייתה תרומתו ומעורבותו של ברק זניחה. ללא הקרב הנחוש שניהל ראש הממשלה נתניהו לא היו מושתות על כלכלת אירן סנקציות יעילות, והיא היתה אוחזת כבר מזמן במערכת נשק להשמדת המונים.

כיושב ראש הועדה לתקציב הביטחון אני יכול להעיד גם כי ראש הממשלה השכיל לחזק את המערכות המבצעיות של כל זרועות הביטחון, כדי שישראל תדע להגן על עצמה בכוחות עצמה בבוא יום פקודה. נתניהו ספג על כך ביקורת ארסית, בין היתר מראש הממשלה לשעבר אולמרט. קולו של ברק לא נשמע גם בעניין זה".

בסיום הדברים כותב הנגבי: "כשברק מכפיש את ראש הממשלה נתניהו על כך שאינו מגלה אומץ מספיק והוא משהה קבלת החלטות, העובדות טופחות על פניו. ראש הממשלה מתייצב ראשון ובתקיפות בכל זירה, מעצרת האו"ם דרך הבית הלבן ועד הקונגרס האמריקאי ומותח ביקורת בלתי מתפשרת על ההסכם הגרוע שגובש בין אירן למעצמות. כשברק מתראיין בנושא, עמדתו נשמעת מגומגמת, מפותלת ומעורפלת. אז מי כאן האמיץ ומי כאן ההססן?"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.