הנגיד דן גרטלר ביקש להיות התומך העיקרי של "תורה בתפארתה" I מקורבי הרב ארנברג: הוא בהלם

לאחר שהרב ארנברג ראש הישיבה בחדרה התבטא ע"פ הפירסומים בדברים שלא היו לרוח גדולי ישראל, התקבלה הוראה חד משמעית לפתוח ישיבה חדשה ושבני ישיבת חדרה יעברו לשם, על ידי מרנן שר התורה וראש הישיבה.

למרות שהוא הסביר את עצמו כי  כל מטרתו היתה אך ורק לשם שמים, וכי מעולם לא עלתה על דעתו פגיעה בגדולי ישראל, זה לא עזר יותר לאחר שהוכרע פה אחד כי לא עוד, וכי הבחורים לא יכולים להישאר עוד בישיבתו.

היום (שני) נשמעו מקורבי ראש ישיבת חדרה אומרים כי הרב ארנברג שבור ובעיקר מצוי בהלם מכך שכמעט מחצית מבני הישיבה עזבו בסערה את הישיבה לאור הוראתם החד משמעית של גדולי הדור, הוא לא חלם בחלומותיו השחורים ביותר שזה מה שיקרה עם גורל ישיבתו בחדרה, הוא כעת שוקל את צעדיו הם אמרו, לאחר שתלמידיו המובחרים פרשו לישיבה החדשה.

יצויין עוד כי הנגיד ר' דן גרטלר ביקש רשות ממרן הגר"ח קניבסקי להיות לבינתיים התומך היחידי של הישיבה החדשה של גדולי ישראל "תורה בתפארתה" ומרן הגר"ח נענה לבקשתו.

 

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. פשוט וברור שהכל נובע מקנאה ושנאה, מעולם לא דיברו בחדרה נגד גדולי ישראל, הכל שקר!!!!
  את המשא ומתן הם ה,אנשי דמים" פוצצו, ושלא יבלבלו את השכל.
  אז מי שבאמת יראת ד' בקרבו ידיר רגליו מאותם אנשי דמים רשעים, וידוע המעשה עם הרב שך, שהיה ר"מ בישיבת תל אביב, וגם החזו"א וגם הרב מבריסק היו נגד הישיבה, ולא רק שלא סגרו אותה אלא אפילו לא אמרו לרב שך לעזוב, רק אחרי שהרב שך בא לשאול הורו לו לעזוב, אז לפרק ישיבה???

  יוסף |
  הגב
 2. מקובלנו מרבותינו שכשיש דחף פנימי מוגבר ובלתי רגיל לעשיית מצווה כלשהי, יש לבחון היטיב אם זה לא בא מעצת היצר !

  דן היקר !

  עד היום היה לך עודפים ב"מעשרות" ו-'נבעך' לא מצאת מה לעשות איתם, והנה סו"ס מצאת על מה להוציאם,?!

  נס שהוקמה ישיבת "חדרה עודפים" אחרת מה היית עושה ???

  חד השכל |
  הגב
 3. עסק מכור מראש…
  לא הרב ארנברג אשם ולא שום דבר-פשוט חיכו להזדמנות ולקרבן-את מי להאשים…

  ואני ג'.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

  יותר אי אפשר לכתוב על אוסף ההזיות ההבלים והשקרים בהכתובים בכתה שלחו איזה כתב שילך לחדרה ויראה למעלה מ400 בחורים כן ירבו שוקדים על תלמודם לאחר שעקרו מביניהם את הבחורים שעסקם בפוליטיקה בהתיונות ובנסיון כושל להרס ישיבה במקום לעסוק בתורה כפי שצריך בחור בן גילם לעשות תורה נטו ללא שום ענין אחר!

  מענין כמה קיבל "קוקר" עבור פרסום דברים אידיוטיים וחסרי שחר שכאלו.
  ובאשר לגרטלר כבר אמרו בני דודינו "כל כלב יבא יומו"
  ילק לו גרטלר למקום שממנו בא ואל יתעסק בעניני חרדים לדבר ה' מדורי דורות

  אורלב |
  הגב
  • אולי באמת אין שם 400 אבל כולם יושבים ולומדים, ואיך אמר לי בחור מחדרה, פתאום שמנו לב שכל אלו שדברו נגד גדולי ישראל נעלמו, מעניין לאן???

   יוסף |
   הגב
 5. גרטלר כנראה אין לו מספיק זכויות

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. האמת על הסיפור בחדרה היא ששוקי וחזי מישקובסקי בישלו את הכול בתור נקמה על כך שלפני שנה מחו בחדרה על דברים הזויים של חזי

  יוני |
  הגב