הנגיד החדש :פרופ' אמיר ירון

פרופ' ירון הוא יליד ישראל ואזרח ישראלי-אמריקאי שחי בארה"ב ב-20 השנים האחרונות. הוא בן 54 בעל תואר ראשון ושני בכלכלה באוניברסיטת תל אביב, ובעל תואר שני נוסף בכלכלה מאוניברסיטת שיקגו, שבה גם השלים את הדוקטורט שלו ב-1994. כיום משמש ירון מרצה לבנקאות ופיננסים בבית הספר וורטון למינהל עסקים באוניברסיטת פנסילבניה בפילדלפיה.

בהכרזה אמר נתניהו: "אני מוכר כמי שחשב תמיד שצריך לחפש כשרונות גדולים ברחבי העולם. חובתנו לחפש תמיד את הכשרונות הגדולים ביותר הנמצאים
בשטח, ושמחתי שפרופ' ירון נענה לבקשת שר האוצר ולבקשתי לבוא ארצה. התפקיד הזה מחייב את היכולת לרתום את המוכשרים ביותר. פרופ' ירון יוביל את בנק ישראל באחריות, והמערכת שצלחה לפני עשור את המשבר הגדול, תמשיך בהנהגתו לעמוד ביעדים הללו. בראשות בנק ישראל צריך לעמוד אדם עם יכולת גדולה ועם עצמאות. פרופ ירון עונה על הקריטריונים הללו. אני מודה לקרנית פלוג על השירות המסור והמצוין שלך, מתוך הערכה עמוקה".

שר האוצר, משה כחלון, אמר כי :"היו מועמדים מצויינים, הייתה בחירה קשה ונעשתה עבודה יסודית ואחראית. כפי שמנה פה ראש הממשלה, התפקיד שלנו הוא להסתכל קדימה. לא נבחר בנגיד שיפתור את המשבר של 2008, אלא את המשבר של 2024. מישהו שיידע לעמוד באתגרים הללו, והוא האיש המתאים לעמוד במשימות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.