הנגשת מאגר כלי הרכב הזכאים לתו נכה לציבור

לראשונה: בעלי חניונים יכולים להתחבר למאגרי משרד התחבורה ולהתעדכן אודות כלי הרכב הזכאים לתג חנייה לנכה

השר כץ: ההסדר החדש ופרסום המאגר באתר משרד התחבורה יקל באופן משמעותי על ציבור הנכים הזכאים לתג חנייה לנכה, וימנע ביורוקרטיה מיותרת ועוגמת נפש לרבים מהם

משרד התחבורה מנגיש לראשונה את מאגר כלי הרכב המורשים לשאת תג חניה לנכה באתר האינטרנט של המשרד, במטרה לשפר את השירות לציבור הנכים ולהקל עליהם בהתנהלות היומית. זאת, בעקבות הנחייה חדשה של שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ.

הנגשת המידע תקל על מוגבלי ניידות בכניסתם לחניונים הציבוריים והפרטיים, שכן מעתה הם יוכלו להתחבר למאגרי המידע של משרד התחבורה ולהתעדכן מדי יום בכלי הרכב הזכאים לתג חנייה לנכה. כמו כן היא תקל על הרשויות המקומיות וגופים נוספים באכיפת החנייה המיועדת לנכים.

המאגר מפורסם באתר האינטרנט של משרד התחבורה, וכולל את מספר הרישוי של כלי הרכב המורשים לשאת תג חניה לנכה וכן את תאריך הנפקת התג שברשותם. משרד התחבורה מעדכן את המאגר מדי לילה והשימוש בו ימנע דוחות מיותרים לציבור הנכים.

פרסום המאגר באינטרנט מבוצע בהמשך להחלטת השר כץ, לבטל את הדפסת מספרי הרישוי של כלי הרכב הזכאים לתגי הנכה, על גבי התג שהונפק להם. התקנה החדשה נועדה לייעל את השירות עבור ציבור הנכים, ולחסוך עבורם את הצורך להנפיק תג חנייה חדש לנכה, בכל מקרה של החלפת רכב.

פקחי החנייה של הרשויות המקומיות והחניונים יכולים כעת להצליב את מספרי הרישוי של כלי הרכב החונים בחניות הנכים, עם מאגר נתונים מעודכן ומהימן של משרד התחבורה. השר כץ ציין כי ההסדר החדש ופרסום המאגר באתר משרד התחבורה יקל באופן משמעותי על ציבור הנכים הזכאים לתג חנייה לנכה, וימנע ביורוקרטיה מיותרת ועוגמת נפש לרבים מהם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.