הנדל חיקה – זנדברג זרקה: "כל מי שמחא כפיים – החוצה" (וידאו)

הנדל חיקה את טון הדיבור של יו"ר הוועדה בצורה מזלזלת, והיא הורתה לו לצאת: "אני אבקש ממך לעזוב את הדיון, אני מתנצלת. בחיים שלי לא ראיתי מוזמן שמזלזל בצורה כזו שוביניסטית ומבזה". צפו

מהומה בועדה: ח"כ תמר זנדברג (מרצ), יו"ר הוועדה למאבק בסמים ואלכוהול, הוציאה היום (ראשון) את יו"ר מועצת הרשות למלחמה בסמים מהדיון – לאחר שלא ענה לשאלותיה.

בכך לא הסתפקה זנדברג – והורתה להוציא מהדיון את כל מי שמחא כפיים והביע תמיכה ביו"ר המועצה.

 

הכל החל כאשר  יו"ר מועצת הרשות למלחמה בסמים, ח"כ לשעבר צבי הנדל, לא ענה לשאלתה בנוגע למשכורת מנכ"ל הרשות ולאורך החופשה שבה הוא נמצא. הנדל השיב לה: "ברגע שאת תסבירי לי איך יכול להיות שבן אדם שבעד עישון סמים מכל הסוגים הופך להיות יו"ר ועדה שתילחם בסמים, אני אסביר לך את כל הסיפור. אני לא מבין איך" – ובכך רמז לתמיכת זנדברג בלגליזציה של סמים קלים.

זנדברג השיבה לו: "את השאלה הזו אתה יכול להפנות להסכמים הקואליציוניים". מספר נוכחים בדיון מחאו כפיים, וזנדברג הורתה: "כל מי שמחא כפיים נא לצאת החוצה. מי שהיה מספיק אמיץ כדי למחוא כפיים, שיהיה מספיק אמיץ כדי לקום. ככה החלטתי". הנדל זעם והוסיף: "כל הכבוד לכל מי שמחא כפיים".

זנדברג מחתה בפומבי על התנהגותו המזלזלת של הנדל: "קיבלתי תשובות שהם לפי שיקול דעתי לא לעניין", והוא השיב לה: "חשבתי שיהיה דיון הוגן, טעיתי טעות מרה".

זנדברג המשיכה והרימה צעקות לעבר הנדל, "אם אתה חושב שהגוף שאתה היו"ר שלו ייתן חופש של שמונה חודשים ולא ייתן תשובה לגבי השכר וכמה יימשך החופש – שתי שאלות לגיטימיות וענייניות – ואתה חושב על הפרובוקציה הזו שאתה תקבל על זה מחיאות כפיים וזה יעבור בשקט – אתה טועה".

 

 

אם לא די בכך, לקינוח, הנדל חיקה את טון הדיבור של יו"ר הוועדה בצורה מזלזלת, והיא הורתה לו לצאת: "אני אבקש ממך לעזוב את הדיון, אני מתנצלת. בחיים שלי לא ראיתי מוזמן שמזלזל בצורה כזו שוביניסטית ומבזה". לאחר שהוציאה אותו אמרה זנדברג: "זה דבר חסר תקדים וחמור ביותר, אני מתנצלת בפני כל הנוכחים – לעג לחברת כנסת ויו"ר ועדה לא יעבור בכנסת ולא בוועדה שלי. הכבוד שלי הוא הכבוד של הציבור".

וידיאו באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.