הנהג החרדי מיכאל יוגר שהציל את יושבי האוטובוס: "מצד אחד אני שמח שנלכדו המחבלים אבל חושש שמחר ישוחררו"

אמש פירסם השב"כ תמונותיהם של 14 המחבלים החשודים שהניחו את המטען באוטובוס בבת ים, הנהג החרדי מיכאל יוגר שגרם לקידוש ה' גדול על שבתושייתו המיהרה ניצלו חיים רבים, בראיון לחדשות 2 Online חושש שמחר ישוחררו המחבלים שהניחו המטען: "שמחתי נורא שעצרו אותם, אבל עוד שבועיים בטח ישחררו אותם, כי אנחנו כל הזמן משחררים רוצחים".

יוגר לא זיהה את פניהם של המחבלים שהיו על האוטובוס: "זה קו עם תחלופה מאוד גבוהה ואני לא שמתי לב", אמר

עוד אמר יוגר כי מאז האירוע הוא בודק בעיניים בוחנות אחר כל עובר ושב כדי שחלילה לא יקרו דברים מסוג זה: "אני יותר עירני ושם לב לאנשים שנכנסים ויורדים מהאוטובוס ולמה שהם מחזיקים בידיים. לפני שאני מגיע לתחנה אני עושה סריקה לראות לקראת מה אני בא".

לפי הודעת שירות הביטחון הכללי, הערבים המחבלים שעסקו בעיקר בהכנת המטען שנעצרו אתמול הם שחאדה מחמד שחאדה תעמרי, בן 24 וחמדי מחמד שחאדה תעמרי, בן 22, יחד איתם נעצרו גם סאמי עומר סאמי הרימי , בן 20, שעבד עד לפני מספר חודשים במסעדת אבולעפיה ביפו. עצור נוסף הוא יוסף נאצר יוסף סלאמה , בן 23. כמו כן נעצרו עשרה חשודים נוספים הקשורים לפעילות התשתית. ארבעה מהעצורים הם חברי תשתית טרור של הג'יהאד האסלאמי מבית לחם.

המטען, לפי החשד, הוכן ע"י חמדי ושחאדה תעמרי ויוסף סלאמה שהם אחים והשתמשו עם 2 ק"ג חומר נפץ. בשב"כ אומרים כי המטען היה מלא במסמרים, בברגים ובמערכת הפעלה שהוצמדה למכשיר סלולרי – כדי להפעילו מרחוק.

את המטען הוביל סאמי הרימי, מוסווה בתוך תיק יד שחור, שעמו נסע בבוקר האירוע לאזור דרום הר חברון, משם, לפי החשד, חדר עם שב"חים נוספים דרך פרצה בגדר ההפרדה באזור אשכולות. הרימי עלה על רכבו של בדואי, אזרח ישראלי, שהסיע אותו לבקשתו לאזור יפו. לאחר שהתפלל במסגד, הוא עלה על אוטובוס "דן", הניח את המטען במרכזו, ירד בתחנה וכעבור מספר דקות התקשר לטלפון הסלולרי שהיה צמוד למטען והפעילו.

כאמור נס גדול אירע בשעה שהמטען התגלה ע"י דוד פפו שעידכן את נהג האוטובוס מיכאל יוגר שלא חשב פעמיים והורה לנוסעים לרדת מהאוטובוס, כשהוא האחרון לצאת. זמן לקצר לאחר מכן התפוצץ המטען.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.