הנהג המוסלמי שהפחיד את העיתונאים החרדים • בקליינע

השבוע במדור הפפראצי של 'אקטאוליק': למי הבריז מנחם טוקר ומדוע? השמועות על היועץ החרדי החדש, מדוע אריה דרעי לא הגיע לחתונת בנו של אלי ישי? ושמחת השבוע

בקליינע נטש לאנחות את המשפחה ועשה יחד עם שורה של עיתונאי צמרת את כל הדרך משדה התעופה לשער ברנדנבורג המפורסם בברלין, בכדי להדליק את הדויטשלנד. בקליינע, שעוד לא התאושש מהנחיתה, מתיישב על רקע נרות החנוכה הדולקים בסלון לכתוב לכם את החדשות הקטנות שיעשו לכם את השבוע.

הולכות ומתגברות השמועות בברנז'ה, על כך שעורך אחד השבועונים הולך לשמש כיועץ של ראש עיר מפורסם. אם תקראו על כך בקרוב, אל תשכחו היכן קראתם על כך לראשונה.

טוב, לזה לא ציפינו, אבל מסעדת היוקרה גלאט על הקארט בבורו פארק שיתפה לעוקביה את הידיעה שפרסמנו כאן על גדול הזמר אברהם פריד לפני שבועות ספורים.

ואחד מאנשי הברנז'ה תיעד עבורנו את מפיק האירועים עויזר דרוק יושב ומרפרף על כתבה ב'אקטואליק'. בעלי עין חדה יוכלו להבחין בטקסט על ליפא שמעלצר שחזר השבוע לארץ ובגדול.

השדרן מנחם טוקר, הבריז השבוע מהנחיית אירוע. אבל לא מסתם אירוע, אלא מלא פחות הנחיית הצגה מושקעת בבית הספר "רפפורט", השייך לציבור החרד"לי בירושלים, בו לומד בנו. בהזמנה שמו נכתב באותיות קידוש לבנה, אבל ברגע האחרון הופתעו ההורים לגלות מנחה אחר לחלוטין

והסיבה: ניחשתם נכון. האיש והחסידישקייט יצא לשוויץ לנפוש יחד עם בני משפחתו.

כפי שפרסמנו, ביום ראשון, קבוצה של עיתונאים חרדים יצאו לברלין בכדי להשתתף בהדלקת נר ראשון של חנוכה בשער ברנדנבורג המפורסם בו נאם היטלר נאומי שטנה נגד יהודים.
בקליינע שהתיישב במהלך הטיסה ליד עורך עיתון המודיע מרדכי זילברברג שמע ממנו תובנות מרתקות במיוחד על הנעשה מאחורי הקלעים בביטאון החסידי. בין לבין שקע זילברברג בלימוד הדף היומי במסכת חולין.

קודם לכן, התחוללה דרמה של ממש, לאחר שהעיתונאים עלו על מונית בה נהג מוסלמי, מהגר, שהחל לדהור כסהרורי ברחובות ברלין. המבטא הכבד, והיחס הקריר העלה חשש בקרב העיתונאים החרדים כי הנהג יוליך אותם למקום מסתור. כשירדו, עוכבו על ידי שוטרי המשטרה הגרמנית שביקשו לערוך בידוק בחפציהם. וכך, בקור של 2 מעלות חגגו את הדלקת נר ראשון של חנוכה על אדמת גרמניה.

מיד לאחר הטקס, יצאו לביתו של של רבה של ברלין הרב יהודה טייכטל ,וסעדו את סעודת החג הראשונה אותה ערכה כיד המלך הרבנית טייכטל. בסעודה השתתף החזן צודיק גרינולד, החזן של האירוע, שלמחרת חזר בטיסה לישראל, ומשם לביתו בבני ברק.

הרב טייכטל עם הנשיא הגרמני – צילום: רפאל ארליך

באותה שעה מנכ"ל רדיו קול ברמה אריאל דרעי, יצא למסע בקברי צדיקים במרוקו. בין לבין הוא בילה בשוק העירוני ובארמון המלוכה המפואר.

 

הכתב הפוליטי של 'אקטואליק' ישראל אוחיון, יצא עם בני משפחתו לחופשה באיטליה.

יוסי צמח, האיש וההצלה, נצפה הערב בעיר אומן שבאוקראינה יחד עם משפחתו בשבת לרגל יום הולדתו .
המערכת מאחלת ברכת מזל טוב .

 

המעבד הצעיר בני לאופר, ואביגדור מאיר, שהו בברזיל לרגל אירוע מוזיקלי.

ברביעי, בקליינע עלה לירושלים להשתתף בחתונת יאיר ישי בנו של יו"ר יחד אלי ישי שנערך בבנייני האומה בירושלים. לשמחה הגיעו שרים, חברי כנסת, בהם נשיא המדינה, וראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט,שחבש כובע על ראשו, והחליף חוויות עם חבר הקבינט לשעבר.

שאלנו את דובר יחד. מדוע יו"ר שס אריה דרעי, לא הגיע להשתתף באירוע? "לא הוזמנו פוליטיקאים, לאור בקשת החתן מיעטנו בהזמנת אישי ציבור לחתונה". מגיב דובר התנועה.

והנה מני חדד, הדובר, נצפה כשהוא מנצח על מלאכת הושבת האח"מים

ששון טרבלסי דובר ביתו של הגר"מ מאזוז בשיחה צפופה עם יועץ התקשורת מני חדד מחוץ לחתונת בנו של אלי ישי.

לבקליינע נודע כי ביום שני יתקיים בביתו של ראש הישיבה הגאון רבי מאיר מאזוז שמחת שבע ברכות בהשתתפות ראש הישיבה והתלמידים הקרובים.

מענדי גרוזמן החליט השבוע להשיק בדף הטוויטר שלו את מדד הגיף שבו הוא חושף בפני ציבור הגולשים את "הצייצנים הסייאמים". בקליינע מעריך בזהירות כי בבוא היום – עיתונאים עוד ינסו לשחד את החב"דניק לשעבר, שזה יכניס אותם לגיף הפופולרי.

והיה לנו גם חנוכה:

יצחק נחשוני, זקן העיתונאים והעורך של מרכז העניינים נצפה קונה סופגניות

ליפא שמעלצר ממשיך לחזור למקורות

 

גם הזמר החסידי מיילך קאהן מדליק חנוכיה, בדרכו.

וקבלו את קובי אריאלי

והנה, שוואקי, מדליק נרות

 

ואם בשוואקי עסקנין, יעקב שוואקי והפמליה המורחבת פתחו את חגיגות החנוכה בשבת מיוחדת עם הקהילה במקסיקו סיטי, במוצ״ש התקיים מופע ענק ל-3,000 איש (בהפרדה מלאה – מחיצה בגובה 2 מטר לא פחות)


לאחר מכן המריאו לקונצרט השנתי בבוקה ראטון פלורידה כאשר גולת הכותרת במופעים האחרונים הדואט המשותף עם המנהל המוזיקלי רפי גריידי ל-״תפילת השל״ה״.

ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס נצפה השבוע מדליק נרות חנוכה בביתו, ולאחר מכן פצח בריקוד "מעוז צור" עם כל ילדיו. ריקודים שנשמעו עד הרחובות הסמוכים.

רגע לפני שעלה לבמה בחתונה של אלי ישי בירושלים – כוכב הזמר החסידי ליפא שמלצר מעריץ את כתב הברנז'ה איציק אוחנה

וכאן, יועץ התקשורת אבי בלומנטל מתאם עמדות עם ליפא שמלצר וארלה סמט רגע לפני ההופעה בחתונה לבנו של אלי ישי

יו"ר איחוד הקהילות באלעד אבי דיין נצפה השבוע בשיחה עם יועץ התקשורת ישראל עמר מי שעומד מאחורי הניצחון של עליזה בלוך בבית שמש

 

ברכת מזל טוב לידידינו הרב חיים קליגר לרגל שמחת אירוסי בתו בשעטו"מ עם החתן בנו של הרב יוסי בינדר מנהל מכבי בב"ב


וזה כבר נתן רוזנבלט עורך דין, עסקן, ומתווך, רוזנבלט חיתן את בתו במודיעין עילית. לחתונה הגיעו כל עסקני העיר, ראש העיר ביתר רובינשטיין, עסקן העדה שישא, ועוד.

‏במחלקת הנוער בעיר אלעד לא נחים לרגע: המנהל יחיקם גמליאל והרכז אליה חיון, בחלוקת סופגניות לשיטור העירוני וקשישים. שאפו.

אפרופו אלעד – אחד וחצי בלילה השבוע, ראש העיר ישראל פרוש ומנהל מחלקת נוער יחיקם גמליאל יחד עם מדריכי הנוער מאיר חסן ואליה חיון, יושבים לשיחה עם עוד נער במקום עבודתו.
אלעד, משהו טוב ממשיך לקרות פה.

הצ'ולנט של שלוימלה כבר מזמן הפך למוקד עלייה לרגל של הבראנז'ה החרדית, השבוע נצפו שם אבי גרינצייג, אבי רבינא, ארי קלמן, משה וייסברג, איצו פלדמן, והצמד חמד הירושלמי החדש: רפי פרלשטיין וענבר טויזר.

הזמן: יום חמישי בוקר\צהריים
המיקום: קבר שמואל הנביא
האנשים: המחותנים ראש עיירית רכסים ר' דן כהן, ור' יגאל רווח, יו"ר פרסום אפיקים
הסיבה: חלאקה לנכד אריאל נ"י,בנו של הרב גבריאל כהן היו

יהודה אברמסקי מנהל המכירות באולמי "מייפל" בפתח תקווה ומי שעומד מאחורי אירוע העשור של תוכנית "המבוקשים" בקול ברמה בהגשת עמירם בן לולו הערב (מוצ"ש), נעמד לסלפי עם ענק הזמר יניב בן משיח

העסקן ואיש החסד חזקי ברוין מארגון יד אברהם נצפה השבוע מתברך מגאב"ד העדה החרדית הגרי"ט וייס במהלך טקס חנוכת חדרי הלידה החדשים בהדסה הר הצופים.

השבוע שוב הוכיח את עצמו האיש של מכבי ומנהל השיווק של מכבי למגזר החרדי ר' משה שלזינגר איך מראים למגזר החרדי את היופי של גוונים רבים במגזר ובכמה שעות יפות ומרתקות .

 

ביום חמישי התקבצו עובדי מנהלת מחוז ירושלים והשפלה, מנהלי המרחבים החילוניים, ראש המחוז מר גידי לשץ וראשי משרד הפרסום בולטון ובראשם יו"ר החברה הרב אברהם בריסיק, מנכ"ל חברת בולטון מר עדו תורן, סמנכ"ל החברה הרב הלל פרידמן, יוסי דץ, ברוך פולק וערכו סיור מקיף, מלמד עם הרבה תובנות וצבעים על המגזר.


הסיור התחיל בשטייבלך באזור בעלזא, בהצגת מצגת איכותית, מקצועית וממוקדת על הציבור החרדי, עבר לבית של אשת חייל להכיר את האישה החרדית מהזווית האחרת, סיור במערכת עיתון המודיע, טעימה במפעל הקוגלים, שיבינו כמה לידות יש בכל שבוע, סיור בסמטאות ירושלים להכרת הגוונים הרבים במגזר, הכרת אתר כיכר השבת, תפלת מנחה בשטייבלך בעזרת תורה וארוחת שבת עם מטעמים השבת הנעדרים בליווי ניגוני השבת והדלקת נרות במסעדת בית ישראל.

מזל טוב לראש העיר ירושלים משה ליאון להולדת הנכדה

תגובות רבות נרשמו בברנז'ה החרדית על הכתבה המצוינת של רועי ציקו ארד (הארץ) על הברנז'ה החרדית. ולמי שפספס את הכתבה: הרי היא לפניכם:

 

אהבתם? עשו לנו לייק!

ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור: nbjovsr88@gmail.com או לשלוח לווטסאפ 058-4742968– סודיות מובטחת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.