הנה הוא בא! ה'מבקר' עושה כבוד למלך האמיתי

איזו התרגשות. הלב פועם במרץ והאיברים רועדים בלי שליטה. לרגע עוזבת אותנו הבגרות, העוצמה הטבעית של כל אחד לפי מה שהוא, וכולנו מתבטלים מול האישיות העוצמתית והנפלאה הנישאת והמרוממת הזו. הנה הוא מגיע. במלוא הדרו. ויש לו סמכות, הנהגה, כח, עוצמה, כבוד ומלכות, ובקיצור – מלך. ובכוחו להעניק חיים, וחלילה גם את ההיפך. והעולם כולו רועד מפניו. והכל מברכים בהתרגשות ובכוונה: ברוך… שחלק מכבודו לבשר ודם.

כן, לא התבלבלתי, חברים. לא "שנתן מכבודו" אלא "שחלק מכבודו", כי כבודו הוא כבוד השם יתברך אשר האציל עליו, כלשון הפסיקתא שמיד נקרא. הבנתם נכון. אני לא מתכוון לבראכּ חוסיין אובמה, נשיא ארצות הברית הנכבד, שגם עליו מכוון כל יהודי בברכת הבוקר "שלא עשני גוי". שהרי כל יהודי שמקיים מצוה אחת, ובוודאי יהודי שלומד תורה, שקול פי מיליוני מליונים ממנו לאין שיעור וערך. ואני מאחל כמובן למר אובמה שיזכה אף הוא לקיים את שבע מצוות בני נח מתוך הכרה בציווי האלוקי (ולא מתוך תכונה מוסרית גרידא), וישלים ויתקן את נפשו לפני האלוקים אשר נתנה.

(ואגב: על הנ"ל, כידוע, נחלקו הדעות אם יש לברך "שנתן מכבודו", ורוב הפוסקים קבעו כי אין לברך, ולכל היותר יש לומר את הנוסח בלא שם ומלכות, כיון שלהנ"ל אין מלכות אמיתית ואדרבה מעמדו נובע מכח ממשלה דמוקרטית שהגבילה את כוח וסמכות השליט, ולמעשה בתנאי האנושות כיום קשה למצוא מלך אמיתי שאינו עריץ אכזר, ועל כן ספק אם יש מי שניתן לברך עליו את הברכה הנ"ל).

אני מתכוון כמובן למלך האמיתי, המלך הגדול מכולם – מלך המשיח.

ביקורו של נשיא ארה"ב בארץ הקודש, היא הזדמנות מצויינת עבורנו להכניס למוּדעוּת, כי כל הכבוד והיקר שאנו רואים ומרגישים היום, הוא רק ניצוץ מזערי, קמצוץ דקיק, בבואה-דבבואה של התחושות הנפלאות אשר נחוש כולנו כאשר נראה את מלך המשיח במלוא הדרו, ונברך בלב נרגש ובהתפעלות עצומה: "ברוך אתה ה' אלוקינו מלך העולם שחלק מכבודו לבשר ודם".

וכך נאמר בפסיקתא רבתי לו:
"שנו רבותינו: בשעה שמלך המשיח נגלה, בא ועומד על הגג של בית המקדש, והוא משמיע להם לישראל ואומר להם: ענוים, הגיע זמן גאולתכם, ואם אין אתם מאמינים ראו באורי שזרח עליכם, (שנאמר קומי אורי כי בא אורך וכבוד ה' עליך זרח, ועליכם בלבד זרח ולא על אומות העולם שנאמר כי הנה החשך יכסה ארץ וערפל לאומים ועליך יזרח ה' וכבודו עליך יראה) … באותה השעה מבהיק הקדוש ברוך הוא אורו של מלך המשיח ושל ישראל, וכל אומות העולם בחושך ואפילה, והולכים כולם לאורו של משיח ושל ישראל שנאמר והלכו גוים לאורך ומלכים לנגה זרחך, ובאים ומלחכים עפר מתחת רגליו של מלך המשיח שנאמר ועפר רגליך ילחכו, ובאים כולם ונופלים על פניהם לפני משיח ולפני ישראל ואומרים להם נהיה לך ולישראל עבדים, וכל אחד ואחד מישראל לו שני אלפים ושמונה מאות עבדים שנאמר והיה ביום ההוא אשר יחזיקו עשרה אנשים מכל הלשונות הגוים והחזיקו בכנף יהודי לאמר נלכה עמכם כי שמענו א-להים עמכם".

הנה זה בא!

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לעולם ישתדל אדם לצאת לקראת מלכי אומות העולם שאם יזכה יבחין בין מלכי הגויים למלכי ישראל
  יש"כ על הכתבה
  סו"ס יש אתר חרדי באמת

  פונוביז'ער |
  הגב
 2. אוי כמה צרות יש לעם ישראל
  ואין לנו על מי להישען
  רק על אבינו שבשמים
  אשור לא יושיענו
  ומה כבר יכול נשיא ארהב לעזור?
  היום הכל ידע ואיש אינו מתפעל מנשיא זה או אחר
  האלילים כולם קרסו
  ריבונו של עולם השב שבות ישראל עמך ושלח לנו ישועה בקרוב

  דויד |
  הגב
 3. רעיון יפה
  ונכון מאד
  ואף על פי שיתמהמה עם כל זה נכחה לו

  רחלי |
  הגב