המשבר ביהדות התורה: התייעצות חירום אצל הגראי"ל שטינמן

לקראת אישור ישומו של 'החוק הנורבגי הקטן', ח"כי 'דגל' יצאו מהתייעצות ממושכת בבית הגראי"ל שטיינמן בשל המשבר מול אגו"י

לקראת כינוס ועדת השרים לענייני חקיקה ואישור ישומו של "החוק הנורבגי הקטן", שיזמה שרת המשפטים איילת שקד, הצפוי להכניס לכנסת עד חמישה ח"כים חדשים למפלגות הקואליציה, חברי הכנסת משה גפני ואורי מקלב נכנסו יחד עם מזכ"ל 'דגל התורה' יעקב אשר הבוקר להתייעצות ממושכת במעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן.

במידה וחמש השותפות הקואליציוניות יחליטו להיעזר בחוק, בתוך חודשים אחדים ייכנסו לכנסת פעילת הליכוד שרן השכל והח"כים לשעבר שולי מועלם רפאלי, אכרם חסון, אברהם מיכאלי ויעקב אשר.

ב'אגודת ישראל' מאיימים לא להצביע בעד החוק הנורבגי במידה וב'דגל התורה' לא יתקפלו ויסירו את הבקשה לחברות בועדה למינוי דיינים שלטענתם שייכת לחבר הסיעה ישראל אייכלר.

ליצמן אמר השבוע כי "אני וחבריי ל'אגודת ישראל' לא נצביע על החוק הנורווגי אם הם לא מקיימים הסכמים גם אני לא אקיים".

את דבריו סייג ליצמן באומרו כי "במידה וגפני יחזור בו ויישר קו עם מועמדותו של אייכלר בועדה למינוי דיינים אז גם הוא יצביע בעד החוק הנורווגי שיאפשר את כניסת יעקב אשר לכנסת".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מכתב גלוי לחכ"י אגו"י: אני יהודי פשוט שנעניתי לקריאת מרנן ורבנן ערב הבחירות והצבעתי ג'. כעת אחרי התמונה של גפני בבית מרן ראש הישיבה בהתיעצות על ההצבעות בכנסת, ברור מעל כל ספק שהוא דבר עם מרן בעצמו ובכבודו, ולא עם הנכדים שעומדים בצד. הוא בכלל לא מסתכל עליהם. וגם רואים שהם עם פיות סגורים. אז כיצד תוכלו להמרות את פיו של מרן? ואם תשיבו שזה הנכדים, אז אולי גם ההוראה לבחירות היתה מהנכדים? אני מסתבך ולא מבין. אנא תסבירו לי.

  קליינר |
  הגב
  • קליינר, אל תהיה תמים. אתה חושב שמרן ראש הישיבה שליט"א, בגיל שלו, יכול לקלוט את הפלפול של נציג למינוי דיינים, מדוע ולמה צריך נציג כזה לגפני ולא לאייכלר, ומי הם הדיינים המוצעים שכדאי בכלל להילחם עליהם, ולהמשיך בפלפול על החוק הנורווגי, מה זה בדיוק ומי אמור להתפטר לטובת מי, ומדוע ליצמן אינו רוצה, וכו' וכו', ומדוע רק פרוש יתפטר ולא עם ליצמן, משום שאז יכנס ההוא מקרית ספר… תפסיק זה מסובך גם עבור צעיר בן 50.

   גרויסר |
   הגב
  • הכל בגלל צרות שיש לנו מנחל החרידי. למענכם חזרו בתשובה שלימה, פראיירים! למה הלכו לצבא? הלא הם משליכים נשמות ישראל קדושים וטהורים לזבל של צואת הצבא הטמא המזוהם מקום הגדול של השמד והניאוף, אשר כולי עלמא מודי שא"א לישאר שם יהודי חרדי לגמרי!!!!! הלא רק לאחרונה הודה בפומבי הרב הראשי הצבאי רמי ראב"ד שבצה"ל בכלל לא מקיימים את הבטחותיהם לחיילים 'חרדים' החרדקים, וכל ההבטחות בלוף ושקר ומרמה, לפחות תודו באשמה שאתם מסייעם בעבירה גדולה של שמד החרדים.

   בושו לכם, החרדקי"ם האלו משומדים ומחכה להם הגיהנום!! ידוע שעל פי כל גדולי ישראל ועל פי התורה אין לשום חרידי מה לחפש בצבא, ושום דבר לא השתנה בצבא מאז פעם קום מדינת הכפירה המסיונרית ע"י בן גוריון ימח שמו וזכרו, אבל: אנחנו החרידים, נמשיך רק במלאכת הקודש למען זכות עם ישראל בלימוד תורה וקיום המצוות, ולא לשרת במקום שמד כפירה וניאוף.

   מדוע יש להם בעיה לפרסם את אותם שמותם משת״פים לשמד החרידים בצבא השמד? ……. מדוע הם מתביישים במעשיהם…. או מדוע הם חושבים שמעשיהם מסכנים את שלומם בשבתם בתוככי הציבור החרדי…… והתשובה היחידה כי גם להם ברור שהם עושים מעשים " זמרי" שלא יעשו…. אז למענכם חזרו בתשובה שלימה במהרה ובקרוב ממש.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
  • קליינר חשבת על זה שלחכי"ם של אגו"י יש את הרבנים שלהם?

   ובלי לזלזל ברב זה או אחר, ומה לעשות שלאחר הפילוג בציבור הליטאי אין כוחה של דגל התורה כבעבר?

   והיא מונה כיום שני מנדטים בלבד!!!

   צביקה |
   הגב