'הנחשים' על הכוונת של שר הבריאות

אחרי המלחמה בג'אנק-פוד ליצמן יוצא למאבק בממתקים הכי פופולאריים של ילדי ישראל. "זה כמו צמיג של רכב" {המלחמה בהשמנה}

ליצמן נגד 'הנחשים': אחרי שהכריז מלחמה במקדונלס ובתרבות הג'אנק-פוד, מסמן ליצמן את היעד הבא: סוכריות הגומי (המכונים 'נחשים' ו'חמצוצים') האהובות במיוחד על ילדי ישראל.

העיתון 'ישראל היום' מדווח הבוקר כי בשבוע שעבר הביא הורה מודאג סוכרייה כזו לשר וטען כי היא היתה קשה במיוחד. ליצמן שמר את הסוכרייה שקיבל לדוגמה במשרדו, בדק את הנושא והחליט לצאת למלחמה.

"זה ממש כמו צמיג של רכב, זה קשה כמו מקל… אנחנו שומרים ומגינים על הילדים מכל מיני דברים ובסוף נותנים להם את הדבר הזה שהוא לא בריא ואפילו מזיק לילדים", הסביר ליצמן לכתב העיתון, יהודה שלזינגר.

לטענת ליצמן: "יש כמה סוגים מהממתק הזה, אבל אין בזה שום דבר טוב. סוכריות הליקריץ המדוברות עשויות לרוב מג'לטין, מצבעי מאכל טבעיים או מלאכותיים, מחומרים משמרים, מסוכר ומחומרי טעם וריח, הנחשבים כדברים המזיקים לבריאות השיניים של הילדים".

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90
\

ליצמן הוסיף: "המלחמה בסוכריות הללו היא חלק מהמלחמה בג'אנק פוד שמונחת כעת על סדר היום. ארגון הבריאות העולמי יעסוק בסוכרת נעורים, שזו מגיפה עולמית ולצערנו יש אותה גם בארץ יחד עם בעיה של השמנה. צריך לטפל בזה, אנחנו נבדוק טוב את כל הסוגים של הסוכרייה הזו, נגביר את הפיקוח על המוצרים, נבדוק מה נכנס לארץ וגם נשקול אם מה שבאמת לא בריא ומזיק – בכלל עדיף שלא להביא לכאן".

עוד אומר ליצמן: "יש חברות שמוסיפות לאוכל שהן מייצרות המון סוכר, ולא כתוב כמה. על האריזות כתוב מה מכיל המוצר, איזה שומן וכתוב סוכר, אבל לא כמה. אנו בודקים אפשרות לחוקק חוק שיחייב לכתוב כמה סוכר יש באוכל".

בסיום הראיון התייחס ליצמן למלחמה בקדונלס וסיפר: "אני מקבל המון תמיכה מהציבור בנושא של אוכל בריא", אמר, "אני יודע שלוחצים, אני יודע שיש אנשים שלא אוהבים את זה וחברות גדולות לא אוהבות את זה. יש לי סוד בשבילכם: אין לי פריימריז, אני ראשון ברשימה. בחרתי במשרד הבריאות כי חשבתי שזה המקום שבו אפשר להציל אנשים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.