דעתו של מיקי לוי על 'הבוס' נחשפת

אאוצ': מסמך אישי שנפל מכיסו של ח"כ מיקי לוי מ'יש עתיד' הסגיר את דעותיו האמיתיות על לפיד, מע"מ אפס וקמפיין הבחירות

במרכז הקניות ההומה דיזנגוף סנטר בתל אביב, בעיצומו של חול המועד פסח. אלון, קורא הארץ שוטט לו שם כשלפתע הוא מזהה נייר בגודל איי־4, שהתגולל לו על רצפת הקניון.

הוא לא התבייש להתכופף ולאסוף את הנייר הממורטט. מכאן, הדרך לתיבת הדואר של הח"מ היתה קצרה. את המסמך מפרסם  העיתנואי יוסי ורטר בהארץ,  האיש שכתב את המסמך  בדם לבו  היה חבר הכנסת מיקי לוי מיש עתיד הוא עשה זאת כהכנה לפגישת הפקת לקחים עם לפיד.

בכותרת המסמך: "טעויות ברמה האישית המשותפות לשנינו (אני לוקח אחריות)". מתחת לכותרת המסקרנת נכתב שורת משגים של לפיד כשר האוצר, בין היתר בסוגיית מע"מ אפס לרוכשי דירות חדשות. "טעות אורי שני", כותב לוי כשהוא מתכוון למקורבו של לפיד שהגה את הרעיון ורתם אליו את לפיד. "הפתרון שהבאתי, החזר מע"מ, היה מנתק את הקשר לאפשרות שהקבלנים יעלו מחירים", הוא קובע : "הבאתו של אורי שני לא הוסיפה אלא גרעה". ההתייחסות הזאת, וקבלת האחריות, מיקדו את הזרקור בח"כ מיקי לוי, שהיה סגנו של לפיד במשרד האוצר. תחום האחריות של לוי במשרד היה רשות המסים. בירור קצר העלה כי הרעיון החלופי למע"מ אפס בדמות מענק, או החזר סכום המע"מ, נולד ברשות המסים. גם באוצר סברו כי תוכנית לפיד היא רעיון נפל, רע ומיותר, וביקשו למצוא לה חלופות.

 

מיקי לוי גם לא היה מרוצה  מן הקיצוץ בקצבאות הילדים שהנהיג לפיד עם כניסתו למשרד. "אף אחד לא אוהב לפגוע בילדים, גם במחיר המטרה הקדושה של יציאה לעבודה", הוא כותב במסמך.

 

באשר לקמפיין הבחירות שניהלה יש עתיד הוא כותב כי "שיתוף של ח"כים ברמה הרחבה יותר היה יכול להביא את הדופק של השטח". ועוד הוא מציע ללפיד: "אני ממליץ שתבדוק את נתוני הקמפיין — מי השקיע מה, מי לא הופיע לפאנלים, מי נתן שיעורי תורה וסיפורים" (באמת, מעניין מי).

 

על הסלוגן של לפיד במסע הבחירות, "ביבי לא יהיה ראש הממשלה!", הוא קובע: "התקיפה של ביבי… הבריחה לנו שני מנדטים לפחות של בוחרי ליכוד".

על הופעתו של לפיד בעימות הטלוויזיוני בערוץ 2 הוא כותב: "הגעת עייף, לא היית טוב. לא תקפת את כחלון, נתת לו לתקוף אותך… תקפת את דרעי, הבוחרים שלנו לא שם. גם המשפט 'אנחנו נשקם אותך' לא היה במקום".

 

מיקי לוי מביע צער על ש"נהגנו בממלכתיות יתר, לא תקפנו את מפלגת העבודה ואת כולנו, שם מצויים הבוחרים שלנו. אני מטבעי, "לוחם עם סכין בין השיניים וניצוצות בעיניים. חבל".

לסיכום, הוא מעניק ללפיד עצות על העתיד העגום המצפה להם: "נהיה אופוזיציה לוחמת. נביא לידיעת הציבור את כלל המהלכים. עם זאת נהיה ממלכתיים. מה שיהיה טוב לחברה ולמדינה, נצביע בעד".

ח"כ לוי, מספר 11 אישר כי היצירה הזו יצאה מתחת ידיו. היא כנראה נשמטה מכיס הז'קט שלו כשבילה עם רעייתו בסנטר. "מאוד אשמח אם לא תפרסם", הוא אמר, "זה משהו אישי". "יש עניין לציבור" השיב לו כתב הארץ.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.