הניתוח הפלסטי הכי ישראלי: שאיבת שומן

יום העצמאות ה 69 למדינת ישראל: הניתוח הפלסטי הכי ישראלי: שאיבת שומן
: 82% מהישראלים חושבים שניתוח פלסטי תורם לחיזוק הביטחון העצמי

סקר שבחן את נושא הניתוחים הפלסטיים בישראל חושף תמונת מצב מעניינת ומשקף איזה ניתוחים פלסטיים הישראלים אוהבים לעשות ומהן הסיבות בגללן הם בוחרים בניתוח פלסטי.

מהסקר שנערך לאחרונה ביוזמת האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית עולה כי הניתוחי הכי פופולארי בישראל הוא שאיבת שומן המועדף על ידי 27% מהישראלים, מתוכם הן  56% נשים וכ – 44% גברים. אחריו במקום השני ניתוח אף שמועדף על ידי 23% מהישראלים, מתוכם 53% גברים וכ- 47% נשים.

למקום הרביעי הגיע ניתוח הרמת עפעפיים עליונים ותחתונים שמועדף על ידי  12% מהישראלים, מתוכם 67% נשים וכ-33% גברים, במקום החמישי מתיחת פנים או צוואר שנבחר על ידי 11% מהישראלים, מתוכם כ-  90% נשים וכ- 10% גברים ובמקום השישי והאחרון שהוכרע על ידי  9%, מהציבור, הוא ניתוח למתיחת הבטן והזרועות מתוכם 60% נשים וכ- 40% גברים. המשתתפים בסקר התבקשו להשיב על איזה צורך לדעתם עונה ניתוח פלסטי.

מהתשובות עלה כי 82% מהישראלים חושבים שניתוח פלסטי תורם לחיזוק הביטחון העצמי, 9% השיבו שלדעתם הניתוח פלסטי משפר את המראה בתמונות שהם מעלים לרשתות החברתיות, 5% חושבים שניתוח פלסטי תורם למציאת זוגיות ורק 1% טענו כי הוא מסייע בקבלה לעבודה. הסקר נערך לאחרונה בקרב 508 נשים וגברים תושבי ישראל בגילאי 18 ומעלה במדגם ארצי מייצג המשקף את האוכלוסייה היהודית הדוברת עברית בישראל באמצעות מכון איפסוס מחקרי שוק.

 

ד"ר יורם וולף, יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית אמר כי :"הסיבה לעובדה כי תושבי ישראל מבקשים בעיקר פיתרון למצבורי השומן ולעיצוב מחדש של האף, טמונה ככל הנראה במודעות הגוברת למראה בריא ולעידן צילומי הסלפי ברשתות החברתיות. חשוב לדעת כי ניתוח פלסטי מחולל שינוי דרמטי, אך מהותי להבין שהציפיות של המטופלים צריכות להיות מספיק ריאליות על מנת שיאפשרו לנו לבצע ניתוח בטיחותי. אני קורא לתושבי ישראל לא לסמוך על פרסומות ומבצעים ולוודא שהמנתח שבחרתם הוא בעל תואר מומחה בכירורגיה פלסטית וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית שהוא חלק מההסתדרות הרפואית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.