הנמלט החרדי: איש עסקים חרדי שהסתבך עם המאפיה נמלט לארה"ב

יעקב אסטרייכר, הוא איש עסקים חרדי מניו יורק, הלה הגיע אתמול (שני) לארה"ב, לאחר ששוחרר לפני כשנה למעצר בית בבוליביה. יעקב ישב במשך כשנה וחצי  ב"פלמסולה", אחד מבתי הכלא המסוכנים בארה"ב, בחשד לעבירות של הלבנת הון.

אסטרייכר הציג עצמו כנצי גשל קרן ההשקעות שוויצרית, שברשותה  מיליוני דולרים של משקיעים – לאחר שאיתר שטחי חקלאות בבוליביה.

 עורכת דין קולומביאנית, ביצעה את רכישות הקרקע והציוד החקלאי, וסירבה להעביר דוחות כספיים – אסטרייכר הגיע לבוליביה כדי לראות מקרוב שאכן הכל מתנהל כשורה. אולם הוא גילה שמחירי הקרקע שונים משמעותית מאלה שדיווחה עליהם. אבל זה היה מאוחר שכן רודריגז נעלמה ואנשי הקרן הציעו כ-25 אלף דולר למי שיעזור באיתורה.

 אירתע מזלו של אסטרייכר, והתברר כי  רודריגז קשורה לגורמי מאפיה בכירים ויתרה מכך,  חלק מהקרקעות נרכשו מאחיו של אחד מברוני הסמים הגדולים בדרום היבשת, מקסימיליאנו דוראדו הכניסה לפרשה את ה-FELCN (היחידה למלחמה בסמים). שפשטה על דירתה של עורכת הדין ומצאו בה מסמכים הקושרים אותה עסקית אל המאפיה וגם על איש העסקים החרדי.

 אסטרייכר הגיע למדינה כדי למסור תצהיר נגד עורכת הדין.  הוא פנה לתחנת המשטרה ולהעיד מאחר שהעונש בבוליביה על סירוב להעיד הוא מאסר מיידי. לאחר עדות בת שעתיים התבשר למרבה הפלא: "אתה עצור בחשד להלבנת הון".

 משך 18 חודשים היה כלוא אסטרייכר באחד מבתי הכלא המסוכנים במדינה. לאחר כמה חודשים חלה תפנית בפרשה. התובע בתיק חשף כי בכירים בממשלת בוליביה נעצרו בחשד שניסו לסחוט את אסטרייכר והרוויחו כסף על חשבונו. ובשל הגילוים הוא שוחרר בתנאים מגבילים למעצר בית שנמשך כמעט שנה,

אתמול פורסם כי  הוא נמלט לארה"ב. סוכנות הידיעות AP מדווחת כי בני משפחתו של אסטרייכר סיפרו כי הוא לא יצר קשר עמם למשך מספר ימים וחששו שהוא נחטף. אהרון, אחיו של אסטרייכר התקשר מאוחר יותר וסיפר למשפחה כי ייתכן והוא נמצא בארה"ב, אולם מאז, לא ענה אהרון לטלפונים ואימיילים שקיבל.

בתו, חיה ויינברגר סיפרה כי אביה נחטף ועבור תשלום כופר לגורמים בלתי ידועים בבוליביה הוא הועבר לארה"ב, "הם יצרו קשר עם אח של אבא שלי", היא תיארה בראיון לVIN, אתר חדשות חרדי בארה"ב, "ניהלו איתו משא ומתן והורידו אותו במים הבינלאומיים באוקיינוס השקט ומשם הוא נלקח למיקום סודי בארצות הברית".

 "אני לא יכולה לחכות עוד כדי לשמוע את קולו. הוא חולה אבל כשהוא יחזור לידינו, אנחנו נטפל בו".

צילום: ויקפדיה

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.