הנסיגה מסוריה: הרפובליקינים זועמים על טראמפ

ההחלטה החפוזה של הנשיא טראמפ להוציא את את צבא ארה"ב מסוריה, גורר ביקרות גם בתוך הבייס שלו – במפלגה הרפובליקנית.

ההחלטה החפוזה של הנשיא טראמפ להוציא את את צבא ארה"ב מסוריה, גורר ביקרות גם בתוך הבייס שלו – במפלגה הרפובליקנית.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הגן על החלטתו להוציא את הצבא האמריקני מסוריה ואמר שהמהלך לא אמור להפתיע אף אחד. "אני מדבר על זה כבר שנים", טראמפ צייץ בטוויטר. "רוסיה, אירן, סוריה ואחרות הן אויבות אזוריות של דאע"ש. עשינו את העבודה בשבילם"

אתמול צייץ הנשיא: "הבסנו את דאע"ש בסוריה – וזו היתההסיבה היחידה לנוכחותנו במדינה במהלך הנשיאות שלי". אך הבכירים בפנטגון כנראה חשבו אחרת: על פי מקורות שמעורים בדיונים, עד אתמול בבוקר עוד ניסו שר ההגנה, מזכיר המדינה והיועץ לביטחון לאומי לשכנע את טראמפ שלא להסיג את הכוחות. הם טענו כי ההחלטה שקיבל תהווה בגידה בבעלי הברית הכורדים, אשר לחמו לצד האמריקנים בארבע השנים האחרונות, וכעת מאויימים על ידי ממשלת טורקיה.

כאמור, תומכיו הנאמנים במפלגה הרפובליקנית הביעו את מורת רוחם לאחר הפרסום על הנסיגה מסוריה. הסנאטור מרקו רוביו מפלורידה צייץ: "זו טעות גדולה – אם ההחלטה לא תתהפך היא תרדוף את הממשל הנוכחי ואת אמריקה עוד שנים רבות". הסנאטור לינדזי גראהם, תקף גם הוא את ההחלטה אותה השווה אותה ליציאה מעיראק. "אם אובמה היה עושה את זה היינו כולנו זועמים", אמר הסנאטור גראהם. "היינו משתגעים עכשיו, אומרים שזה צעד חלש ומסוכן".

במשרד החוץ הבריטי גם הביעו מורת רוח מנסיגת הכוחות מסוריה. "נותרו עוד דברים רבים לעשות", נאמר בהודעה שפרסמו, והוסיפו בתגובה לציוץ של טראמפ: "גם ללא טריטוריה – דאע"ש עודנו איום".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.