הנערות התריעו: "מוזר שיוצאים לטיול. אנחנו נמות"

ב'ערוץ החדשות' נחשף התכתבות בין תלמידות המכינה הקדם צבאית בערב שלפני האסון: "זה לא הגיוני שנלך למקום שהכול שם שיטפונות. זה להתגרות בגורל. אנחנו נמות. אני רצינית"

בעקבות מזג האויר הסוער והסכנות הצפויות למחלצים במקום הופסקו פעולות החיפוש ויחודשו מיד עם אור ראשון. באסון נהרגו 9 נערות ונערים הלומדים במכינה הצבאית "בני ציון" בתל אביב. עד כה לא ברור מי נתן את ההוראה לצאת לטיול ביום סוער שכזה.

במקביל, כל כוחות החילוץ של מחוז דרום והסיוע הנוסף מהמחוזות הנוספים ישארו בקרבת מקום האירוע ויחדשו את הפעילות מיד כשיתאפשר בכדי לסייע ולסיים את האירוע.
חשוב לציין שפעולות החילוץ והחיפוש בשטח מורכבות מאוד ומסוכנות בגלל תנאי מזג

הערב – נחשף ב"ערוץ החדשות" התכתבות בין תלמידות המכינה הקדם צבאית בערב שלפני האסון. אחת התלמידות התריעה מפני האסון. "אני לא מאמינה שאני יוצאת לטיול במזג אוויר כזה", היא. "זה ממש מוזר", כתבה חברה אחרת.

 

החברות חששו מהיום הגשום הביעו את עמדתן שלא לעניין לצאת ביום סוער שכזה לטיול. "הכול צהוב, אוי ואבוי", כתבה אחת הבנות. "מגעיל צהוב ודוחה". חברה נוספת התריעה מפני האסון "אני לא מאמינה שאני אשכרה יוצאת לטיול במזג אוויר כזה", כתבה. "זה לא הגיוני שנלך למקום שהכול שם שיטפונות. זה להתגרות בגורל. אנחנו נמות. אני רצינית".

חברה שלשית התערבה בשיחה וכתבה: "זה ממש מוזר, כשהוציאו אתכם ככה, סלחו לי", כתבה. ואילו חברה רביעית שהצטרפה לדיון, כתבה כי היא סומכת על ההיגיון של המדריכים. "אני מניחה שיש להם הגיון וייקחו אתכם בטח למקומות אחרים ותשנו במקום סגור".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.