הנער שהגיע למצוות ובחר לתרום למצילי החיים (גלריה)

אתמול התקיים טקס הכנסת ספר תורה יוצא דופן בישיבת 'מאיר הראל' באופקים * יצחק מאור גריל, בן ה-13, הגיע למצוות ובחר לתרום ספר תורה לבית המדרש לפאראמדיקים של מד"א בישיבת ההסדר באופקים. {תרומת ס"ת לישיבה לפארמדיקים}

במרבית המקרים, כאשר נער מגיע לגיל 13 וחוגג בר מצווה, הוא זוכה למתנות רבות ולכסף מהמשפחה והחברים – יצחק מאור גריל נער שהחליט לעשות משהו מיוחד, במקום לקבל, החליט גריל לתרום ספר תורה.

אתמול (א') נערך טקס הכנסת ספר התורה לבית המדרש לפאראמדיקים של מד"א בישיבת ההסדר 'מאיר הראל' שבאופקים.

בין הנוכחים בטקס, סטיבן וד"ר עליזה גריל וילדיהם שתרמו את ספר התורה, הרב (אל"מ מיל') אליעזר שינוולד ראש ישיבת 'מאיר אריאל', ד"ר אלי יפה סמנכ"ל קהילה מד"א, איציק אלפסי מנהל מרחב נגב במד"א, רבני ותלמידי הישיבה, עובדי ומתנדבי מד"א, בהם 12 בוגרי מחזור א' של המסלול, פאראמדיקים בכוחות מד"א, ו-15 חניכי מחזור ב'.

בנימין ליפשיץ בוגר המחזור הראשון של קורס הפאראמדיקים של מד"א לתלמידי הישיבות שהתרגש מהמחווה שקיבלו עבור הישיבה בה הוא לומד אמר: "זו גאווה גדולה להיות פאראמדיק של מד"א ועוד במחזור הראשון של המסלול, אני שמח לשלב לימודים תורניים ושירות צבאי משמעותי. תודה רבה למשפחת גריל על תרומתם".

זו לא הפעם הראשונה שמשפחת גריל תורמת לארגונים מהותיים בישראל. גריל הם משפחה אמריקאית ציונית, למאור יצחק שני אחים נוספים, האחד בן 17.5 והשני לוחם בצבא ההגנה לישראל. משפחת גריל מתמידה במסורת לפיה כל בן שמגיע למצוות, תורם ספר תורה לארגון משמעותי בישראל. בהתאם לכך, יצחק מאור בחר לתרום את ספר התורה לארגון ההצלה הלאומי של ישראל.

המשפחה הגיע לטקס המרגש בהרכב מלא ובסיומו ערכו סיור בתחנת מד"א אופקים שם קיבלו הסבר על פעילות הארגון בשגרה ובחירום, נחשפו לעבודתם של הפאראמדיקים שמשתלבים ככיתות כוננות לאומית במד"א, על הציוד הרפואי המתקדם ועל רכבי ההצלה.

ד"ר עליזה גריל, אמו של יצחק מאור סיפרה בהתרגשות שמשפחתה קרובה מאוד לעולם הרפואה והיא גאה בבחירה לתרום את ספר התורה לפאראמדיקים של מד"א שמצילים חיים: "היה אירוע מרגש מאד ואני רוצה להגיד תודה רבה למד"א על כל מה שהם עושים למען המדינה. מי שרק יכול לתרום לטובת ישראל זה מבורך".

סמנכ"ל קהילה במד"א, ד"ר אלי יפה: "תורה שיש עמה גמילות חסדים היא שילוב מנצח ואין גמילות חסדים כהצלת חיים על ידי פאראמדיקים. באירועי השריפה האחרונים שימשו עשרות הפאראמדיקים והחובשים בישיבות כעתודת מנכ"ל, עתודה חיונית שמספקת גיבוי זמין ויעיל לאירועי אסון וחירום בישראל".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "אין זה מובן מאליו שנער בן 13, שחוגג את בר המצווה שלו, בוחר לתרום ספר תורה לחניכי קורס הפאראמדיקים של ארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל. יישר כוח למשפחת גריל על היוזמה, הנתינה ואהבתם למדינה. כן ירבו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.