"הנער שעלה ממרוקו יקבל את פרס ישראל"

בנימוקי ועדת הפרס נכתב: "הנער שעלה מרבאט שבמרוקו וממחוללי כור ההיתוך של החברה הישראלית. דוד לוי הוא לוחם חברתי של השכבות החלשות, מנהיג עובדים ונציג עיירות הפיתוח והפרפרייה וממקימיה"

שר החינוך בנט הודיע כי דוד לוי, שר החוץ לשעבר וסגן ראש הממשלה לשעבר יקבל ביום העצמאות את פרס ישראל על מפעל חיים בתחום החברה.

שר החינוך, נפתלי בנט, נימק בהודעה שהוציא את הנסיבות לפרס: "הנער שעלה מרבאט שבמרוקו אל המעברה ועיירת הפיתוח ופרץ את הדרך לליבת החברה הישראלית.

מנהיג חברתי אמיץ, תמצית סיפור הציונות, מנפץ תקרת הזכוכית". בנט סיכם: "דוד, אני מביט בדמותך – ורואה אותנו. מזל טוב לעם ישראל!"

בנימוקי ועדת הפרס נכתב: "הנער שעלה מרבאט שבמרוקו וממחוללי כור ההיתוך של החברה הישראלית. דוד לוי הוא לוחם חברתי של השכבות החלשות, מנהיג עובדים ונציג עיירות הפיתוח והפרפרייה וממקימיה.

"יזם ומוביל של תוכניות חברתיות ומדיניות, פעיל במאבקים למען השכבות החלשות ומנהיג מדיני. כל זאת תוך התגייסות מוחלטת ונדירה לשירות העם והמדינה.

דמותו הייחודית, דבקותו בעקרונותיו והיותו סמל חברתי הם מקור השראה לציבור ומקור להערכה. חזונו אומץ ליבו, ומאבקיו ומעשיו הטביעו חותם מובהק על החברה הישראלית.

גדעון סער הגיב בטוויטר: "דוד לוי – איש ציבור פורץ דרך – בחירה נכונה וקולעת לפרס ישראל למפעל חיים. נחשון בן עמינדב של ״ישראל השניה״. מופת להמוני עם ישראל למודי אפליה. הניף בגאון את הדגל החברתי, בנה את ארץ-ישראל לאורכה ולרוחבה והיווה מקור השראה לרבים. דוגמא ליושר ולישירות ואהוב על עמו (וגם עלי)".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.