הנקמה האחרונה: אובמה גירש 35 דיפלומטים רוסים

לאחר שפתח חזית מול ישראל, אובמה סוגר חשבון גם עם רוסיה על מעורבתה בבחירות לטובת טראמפ, אובמה החריף את המתיחות בין ארצות הברית לרוסיה לאחר שבהוראתו של הנשיא היוצא הבית הלבן הטיל הערב (חמישי) סנקציות על ממשל פוטין והודיע על גירושם של 35 דיפלומטים רוסים בתוך 72 שעות.

לאחר שפתח חזית מול ישראל, אובמה סוגר חשבון גם עם רוסיה על מעורבתה בבחירות לטובת  טראמפ, אובמה החריף את המתיחות  בין ארצות הברית לרוסיה לאחר שבהוראתו של הנשיא היוצא הבית הלבן הטיל הערב (חמישי) סנקציות על ממשל פוטין והודיע על גירושם של 35 דיפלומטים רוסים בתוך 72 שעות.

בנוסף,  אובמה הודיע גם על סגירת שני מתחמי מודיעין רוסיים בניו-יורק ובמרילנד.

במוסקבה לא משתהים ומזהירים: "הסנקציות הללו משמידות את היחסים בין המדינות. הנשיא פוטין יורה על תגובה הולמת". בכיר במשרד החוץ רוסי אף כינה את המהלך כ"פרפורי גסיסה של גוויות פוליטיות".

 

דימיטרי פסקוב, דוברו של נשיא רוסיה ולדימין פוטין, מסר כי "מצער שוושינגטון ממשיכה בדרך ההרסנית הזו" וכי במוסקבה מאמינים שהמהלך האחרון של ממשל אובמה "משמיד את היחסים".

הערב צייצה שגרירות רוסיה בלונדון בטוויטר תמונה של ברווז עם הכיתוב "צולע". "הנשיא אובמה מגרש 35 דיפלומטים בדז'ה וו למלחמה הקרה", נכתב. "כולם כולל העם האמריקני ישמחו לראות את הסוף של הממשל חסר האונים הזה".

במקביל, בארצות הברית יש כאלו שמנסים להרגיע את המתיחות. "הנשיא הנבחר דונלד טראמפ יוכל להפוך את ההחלטה של אובמה", אומר בכיר אמריקני. "אין סיבה להאמין שרוסיה תתערב בבחירות בארצות הברית ובבחירות במדינות אחרות".

"ברווז צולע"

 

אמש הורה נשיא ארה"ב ברק אובמה על בדיקה מקיפה של הטענות לפריצות סייבר במהלך הבחירות האחרונות לנשיאות. עם זאת, צוות המעבר של הנשיא הנבחר דונלד טראמפ דחה את מסקנות החקירה של ה-CIA שהתבצעה עד עתה, ובהודעה קצרה לתקשורת תקף את אנשי קהיליית המודיעין האמריקנית.

"האנשים הללו הם בדיוק אותם אנשים שאמרו שלסאדם חוסיין יש נשק להשמדה המונית. הבחירות הסתיימו לפני זמן רב באחד מהניצחונות האלקטורליים הגדולים בהיסטוריה. הגיע הזמן לעבור הלאה ו'להפוך את אמריקה לגדולה שוב'", נאמר בהודעה.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.