הנקמה הקרה או השפיות? באגודה טרם התקבלה החלטה

במהלך יום שישי נפגש שר הביטחון אביגדור ליברמן עם ליצמן ופרוש בניסיון לגייס תמיכה לליאון בסיבוב השני בירושלים. אלא שבאגודה עדיין לא החליטו: לנקום או לשבת לפיוס

הקרב על ראשות עיריית ירושלים עולה שלב: במהלך יום שישי נפגש  שר הביטחון אביגדור ליברמן עם ליצמן ופרוש בניסיון לגייס תמיכה לליאון בסיבוב השני בירושלים.

על פי הדיווח של עמית סגל כל הצדדים מכחישים בתוקף שבפגישה נכרך הנושא באישור חוק הגיוס הממשמש ובא. ליברמן: החוק הנוכחי הוא היחידי האפשרי ולא דנתי בנושא עם איש.

במקביל, מנסה עופר ברקוביץ לגייס את תמיכת החסידים. ל'אקטואליק' נודע כי בעוד הצד השקול בגור מצדד בעד הליכה עם ליאון, הצד המזוהה עם ליצמן רוצה להגיש את הנקמה לליטאים "כשהיא קרה", ויש אף ששוקלים לפתוח מטה בעד ברקוביץ תחת הכותרת – "מלך שמחל על כבודו אין כבודו מחול". מטה כזה עשוי להיפתח בהמשך השבוע. במקביל,  ברקוביץ מנהל מגעים עם נציגי החסידות השונות בניסיון להביא לכל הפחות להימנעות בבחירות תמורת הרים וגבעות. בין היתר הוא מבטיח: מ״מ ראש-עיר ליוסי דייטש, פלוס תיק תכנון ובניה, וכן הבטחה על שמירת הסטטוס קוו, ועוד שורה של טופנים.

למרות ההצהרות הרשמיות מצד מנהגי אגודה על תמיכה בליאון, הערכה הרווחת היא כי שני הצדדים ישבו לפיוס רק במידה ומנהיגי הניצים ישבו לתמונה אחת שתוביל לפיוס ולשלום המיוחל, באם לא, הערכה היא כי החסידים ימנעו בהצבעה בבחירות או אף חלקם ישלשו פתקים של ברקוביץ לקלפיות.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.