הנרדף / דוד בן נעים

האם הטענה על זיוף הקולות הייתה מעשה מכוון של פעילי 'יחד' או מעשה נואש של המנהיג כדי לדחות את הקץ? דוד בן נעים

הקרב שהוכרע: המאבק המרכזי בין המפלגות היריבות על משבצת "הרודף" ו "הנרדף" הוכרע (לכאורה), בנוק אאוט לטובת ש"ס ולרעת הנאמן ישי.

לאחר שאירועי הבחירות נשכחו מעט הגיע הזמן למה שהעיתונות אוהבת לכנות "חשבון נפש" ולשים הדגשים על נקודת החיכוך המרכזית בין ש"ס לתנועת 'יחד' בראשות אלי ישי.

מי שעקב אחרי מערכת הבחירות הביזארית שעברנו זוכר את תחילת המערכה, אז פתח אלי ישי בתפקיד הנרדף לאחר שזעק שש"ס רודפת אותו, יש שיכנו את צעקותיו כ"אכלו לי שתו לי" שבגינה פתח כעבור שנה מפלגה חדשה ודרך ישנה. בהמשך ישי איים שאם ש"ס לא תוציא עליו שקרים הוא לא יספר את האמת על הנהגת ש"ס.

לאחר תקופה יחסית ארוכה של החזקת תואר ה"נרדף" הצליח יו"ר ש'ס אריה דרעי לקחת את התואר מיד עם פרסום הקלטת, ש'ס שמרה על התפקיד הנחשק תקופה ארוכה בעזרת קמפיינרים גאונים(טביעות האצבע של איציק סודרי) ובעזרת "אבא מה עשו לך" ו "אני מתפטר" שפנו ללב החרדי, כמו כן קמפיין ה"שקופים" שעורר רגשות גם מחוץ לחברה החרדית הקלאסית. דבר שגרם לש"ס להחזיק בתואר "הנדרף" עד ליום הבחירות.

בתנועת 'יחד' זיהו את דעת הקהל שנטתה לצד ש"ס והטקטיקה ירדה לרזולוציות נמוכות שנועדו לזכות בתואר הנחשק, הניסיונות לדברר באקטיביות כל תקרית מול פעילי ותומכי ש"ס ומעשה אלימות וונדליזים לא צלחו והעובדות דיברו בקלפי.

התפנית הגיעה ביום הבחירות לאחר שביחד טענו על זיופים בסדר גודל ארצי, ואילולי זה הם היו נכנסים בקול רעש גדול. בעקבות כך נראה כי תואר הנרדף הוחזר אחר כבוד ל'יחד', ועיקום האף ממעשיהם של אנשי ש'ס חזר לפרצופי האנשים. עד המעשה שנעשה בשבוע שעבר.

את עיקום האף החליפה ארשת תדהמה לאחר שבקבוק תבערה הושלך לעבר קבוצת תומכים שבאה לדרוש את זכותה הדמוקרטית לשוויון. כמובן שזריקת בקבוק התבערה הוצגה על ידי דוברו של ישי כמיוחס לאוהדי דרעי. אלא שמדו"ח המקרה שפורסם על ידי המשטרה התבררה זהות הזורקים כמעשה פרחחות של תומכי ישי.

עצם השלכת הבקבוק תבערה, הינה מעשה שלא יעשה, הגובל בסיכון חיי אדם. אולם בפן הציני של המעשה, נאמנותה של 'יחד' המחזיקה בתואר הנרדף מאז הבחירות נפגעה מאוד, ומתוך כך עולה החשש האם הטענה על זיוף הקולות הייתה מעשה מכוון של פעילי יחד אשר ראו שמפלגתם אינה מגרדת את אחוז החסימה והחליטו לצאת למבצע זיוף המוני (הרי תמיד אפשר להאשים את ש'ס בזיופים וברצון להתנכל למפלגה שכל חטאה בכך שרצתה לאחד את עם ישראל), או בכלל מעשה נואש של המנהיג כדי לדחות את הקץ לבעלי החוב? עצם הזיוף מאפשר יצירת אליבי מושלם. מעבר לאליבי המושלם הוגה הרעיון יוצר קייס בכך שאם המפלגה חלילה לא תעבור את אחוז החסימה, עוברים מיד לפליין B וממשיכים עם הנרטיב של הנרדף.

כנראה שהרעיון למבצע נלקח לאחר שהתגלו זיופים שנעשו ידי קבוצת פעילים כזו או אחרת. אם ביחד היו מסכלים להעמיד יו"ר עם פחות ססמאות ויותר מעשים, אולי הוא היה יודע להפסיד בכבוד, ולא להנחיל את המסכנות גם לפעיליו.

האם זה הדרך של 'יחד' להערים על המערכת ולהיכנס בכל זאת או סתם קולות של גסיסה ? ימים יגידו.

11 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מילים כדורבנות.
  שיצא לנו מהחיים ויטוס לטוניס.
  הנאמן הפך לבוגד רציני.

  אהבתי |
  הגב
  • למה אתם שונאים ישי? האמת בפשטותה
   גישור ופיוס עם ישי היו רק מול זרקורים אבל בחדרי חדרים דרעי ואנשיו תיעבו את ישי ועשו הכל להדיח אותו
   ישי הפריע לדרעי שלא רצה סביבו דשא גבוה שלא יאפיל על הוד מלכות הקיסר דרעי
   בוודאי אם מרן היה בחיים לא הייתם מעיזים אלא מה אתם כופרים

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
   • מהתגובה שלך נראה שהיו שם משחקי כבוד מי יקח את מה, ואחד לא נותן לשני לעבוד. ואז בא אלי ישי והקים מפלגה חדשה ובתוך כך פילג וקרע את העם לשתי מחנות, לא בגלל אחדות וקישקושים, נטו בגלל משחקי כבוד, ואתה הרגע הודית בזה. עכשיו תגיד לי איך אפשר שלא לשנוא אדם שהוא בגדר עמלק ?

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
 2. את השטח לא תוכל לעוות. הייתי בשטח, מי שצעקו, היכו, איימו וקיללו, ואף נתנו כסף זה היה שס…

  אריה דרעי שכר קמפיינר ביחד עם בנט, שכל המטרה להוריד את יחד, כך פורסם בסרוגים, ושס הודו בזה, זו הרדיפה הכי גדולה…

  עלי איימו להעיף מהכולל בגלל שאני מתכונן להצביע ליחד, עד ששיקרתי ואמרתי שאני יצביע לשס….

  הרצחת וגם ירשת??????????? דרעי הרודף הגדול בעולם. הוא הוציא את הקלטת כדי לטעון שהוא נרדף!!!!

  אלי ישי - אנחנו אחריך באש ובמיים!! |
  הגב
  • כמה שאתה עלוב עאלק אברך אתה מגיב כבר חצי שנה באותו סגנון ועם אותם איומים בכל האתרים בו זמנית.
   אתה כנראה האחרון ממטה התגובות של אלישי שעדיין עובד בהתנדבות…
   לך לנוח תשלים עם הכשלון ועוד 4 שנים תשרוף את קולך עוד הפעם על אבו מרזל ובניו גביר וארי
   אני די בטוח שהוא… ירוץ עוד הפעם
   חג שמח לך תלמיד מרן (כהנא)

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 3. מחכים לתוצאות המשפט על הזיופים
  האדמה תרעד משחיתות דרעי וחבריו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב