הנרות הללו: הרב הראשי הדליק נר ראשון בכותל המערבי

במעמד מרגש של אחדות הודלק נר ראשון של חנוכה, במקום הסמוך ביותר לנס פח השמן- רחבת הכותל המערבי, שריד לבית מקדשינו

במעמד מרגש של אחדות הודלק נר ראשון של חנוכה, במקום הסמוך ביותר לנס פח השמן- רחבת הכותל המערבי, שריד לבית מקדשינו. במעמד הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הגאון רבי שמואל רבינוביץ שליט"א, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת. רבה של מקסיקו הרב טוויל, חבר הקונגרס האמריקאי דוב היקינג ומנכ"ל הרבנות הראשית מר עודד וינר.

את המעמד הנעימו תזמורת הרבנות של צה"ל בראשותו של החזן הראשי לצה"ל סא"ל שי אברמסון. ובניצוחו של אופיר סובול.

טקס מסורתי זה של הדלקת נרות ברחבת הכותל המערבי מתקיים מאז שחרור רחבת הכותל המערבי בחג חנוכה תשכ"ח (1968) בהשתתפותם של מתפללים, חיילים ותיירים.
הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגר"י יצחק יוסף שליט"א אמר בדבריו שנס חנוכה לא בא רק לציין את הנצחון מול היוונים אלא גם מול המתייוונים שחברו ליוונים במטרה של : להשכיחם תורתך ולהעבירם מחוקי רצונך. אלו המבקשים לפגוע במסורת היהדות ולשנות את ההלכה, והאור של חנוכה הוא העדות שנצחיות התורה תנצח ולא היוונים ולא המתייוונים יוכלו לנו.

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת הביע הערכה לפעילות המתקיימת בכותל המערבי שמאחדת ומלכדת. בציינו את עבדות הפיתוח במקום. ירושלים תמשיך להבנות ולא נפסיק לפתחה אמר ראש העיר.

רב הכותל המערבי הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א אמר בדבריו שבנס חנוכה כמו נס הפורים מבליטים את המנהיגות של אותו הדור, שידעה לעורר את הציבור ולהאבק מול האויבים. מעין פתח כחודו של מחט ואז זכו שהקב"ה פתח פתח כפתחו של אולם, ועשה ניסים לאבותינו בימים ההם בזמן הזה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.