"הנרות הללו קדש הם – גם בחינוך המיוחד"

הרב מאיר פרוש, בלווי הגר"ז וולף וראש עיריית בני ברק ביקר בביה"ס לחינוך מיוחד 'בית חנוך' והתמוגג מידע התלמידים בהלכות חנוכה

"התרשמתי מאוד מרמת ההישגים של 'אהל שרה' בחינוך המיוחד. באתי כדי ללמוד ולהכיר אתכם יותר מקרוב ואשתדל ככל יכולתי לעקוב ולסייע לשפר את יחס הרשויות לילדי החינוך המיוחד בכל המישורים; אשא את נרות הקודש הללו עימי ואפעל להקל עליכם את העבודה המצוינת שאתם עושים ולהשלים הפערים הנדרשים", כך אמר סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש בביקור מקיף שערך בבית הספר לחינוך מיוחד 'בית חנוך' של 'אהל שרה' בבני ברק.

את פניו קיבלו; חבר הנהלת 'אהל שרה' הרה"ג רבי זאב וולף. ראש עיריית בני ברק הרב חנוך זייברט. הנהלת 'אהל שרה'; הרב אברהם גינזבורג בנם של מייסדי הרשת והגב' מלכה וינברג. מנהלת מערך החינוך גב' קרין טרבלסי ומנהלת ביה"ס גב' נחמה אשלג. אל סגן השר נלוו אנשי לשכתו; הר"ר שניאור רוזן והר"ר ישראל שנור.

את הביקור פתח סגן השר בכיתות הלימוד. התלמידים הציגו בפני המשתתפים את הידע הנרחב שרכשו בהלכות חנוכה שהתמוגגו מרמת הידע שהפגינו. לאחר מכן הדליק אחד התלמידים את נרות החנוכה כשהוא קורא את הברכות מתוך הכתב; סימני מקרא בלווי תמונות. הרב פרוש שהיה נרגש במיוחד העניק לילדים דמי חנוכה כדי לרכוש מטעמים תוך הבעת התפעלות מהידע הנרחב של התלמידים ה'מיוחדים'.

בישיבת עבודה שקיים עם הנהלת 'אהל שרה' בישר ראש העירייה על התקדמות הפרויקטים של הקמת בי"ס החדשים; 'אהל שרה' הם חלק מהפתרונות של עיריית ב"ב לחינוך המיוחד, אנחנו שותפים לנושא המורכב והיקר לליבנו; נמשיך ביתר שאת וביתר עוז בעבודה החשובה הזו'.

גב' וינברג וגב' טרבלסי פרסו בפני סגן השר את מערך החינוך הדיור והתעסוקה של 'אהל שרה' המפעילה חמישה בתי ספר, 20 דירות בקהילה , שלושה מרכזי תעסוקה לגברים ונשים הנותנים מענה לכ- 600 תלמידים וחניכים מגיל 6 ועד שיבה בבני ברק. הן קבלו על אפליה בתחומים שונים של ילדי החינוך המיוחד במוסדות המוכר שאינו רשמי לעומת החינוך הממלכתי ובהם; הסיוע הפרא רפואי והעדר שעות תגבור והדרכה כשבחינוך המיוחד הרשמי מוענקים ע"י מרכז התמיכה היישובי. 'ההשתתפות אמנם שופרה מימי שר החינוך פירון אבל הפער עדיין עצום – שעות אלה הינן קריטיות לאיכות ההוראה והלמידה ומשמעותית עבור הצוות והתלמידים. חשוב  שנוכל למקסם את הלמידה גם האוריניים וגם בתחומי כישורי החיים', הדגישה הגב' וינברג – מה גם שמצד אחד מקפידים על קוצו של יוד בכמות התלמידים בכיתה, בתחומי הלמידה, ומאידך לא מאפשרים הקצאה מספקת של שעות'

סגן השר אמר כי הוא מכיר היטיב את הנתונים. 'ובכל זאת, אלמד שוב ויותר לעומק את כל הסוגיות ואלחם כדי לתקן את העוול והתיקונים המתבקשים'.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.