גופות הקדושים בדרך לישראל: שידור חוזר של המהדורה המרכזית (וידאו)

דרעי חוזר, פאינה קירשנבאום פורשת ופרשת השוחד ב'ישראל ביתנו' מסתעפת: כל חדשות היום – שידור חוזר מהמהדורה המרכזית של ערוץ 2

תחת אבטחה כבדה וכוננות מקסימלית, משטרת ירושלים נערכת להלווית ארבעת הנרצחים בפיגוע בפריז, שתתקיים מחר בעיר.

הנרצחים הי"ד צפויים להיטמן בהר המנוחות בירושלים, מיקום שמוסיף מורכבות וקושי לאירוע, זאת בשל המצב הביטחוני הרגיש בעיר בכלל, ובתקופה האחרונה בפרט.

אם לא די בכך, צמרת המדינה – לרבות ראש הממשלה נתניהו והנשיא ריבלין – צפויים אף הם להשתתף במסע ההלוויה.

כאמור, משטרת ירושלים נערכת בכוחות מתוגברים לאירוע זאת ע"מ להעבירו ללא אירועים וסיכונים מיותרים.

הערב תמריא טיסה מיוחדת מנמל התעופה דה-גול בצרפת, כאשר על המטוס יובלו גופותיהם של פרנסואה מישל סעדה, פיליפ ברהם, יואב חטב ויוהן כהן – השם יקום דמם.

"אל-על משתתפת בצערן של המשפחות שנפגעו בפריז במהלך השבוע האחרון", נמסר מאל-על, שתפעיל את הטיסה המיוחדת.

תיעוד: ארונות הנרצחים בדרכם לארץ

[alooma ref="80d721fb2e9634db9fe1592101c6536f.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

כזכור, רה"מ נתניהו ביקר היום ב'היפר כשר' בפריז – המקום בו התרחש הפיגוע הרצחני ביום שישי האחרון.

נתניהו אמר במהלך הביקור: אני מצפה מכל המנהיגים שצעדנו יחד ברחובות פריז שיילחמו בטרור באשר הוא גם כאשר הוא מופנה כלפי ישראלים. במידה והדבר תלוי בי, תמיד אדאג לכך שישראל תצעד בשורה הראשונה של המדינות בכל הקשור לביטחונה ועתידה".

הביקור בסופר הוא סופו של ביקור בן יום וחצי בצרפת, במהלכו נרשמו כמה תקריות לא נעימות (בלשון המעטה) לראש הממשלה.

עדכון: 22:00

סדרי הלווית הנרצחים בפיגוע הטרור במרכול הכשר בפריז:

נחיתה

ארונות ארבעת הנרצחים, מלווים בבני משפחותיהם, צפויים לנחות בישראל ביום שלישי בשעה 04:05 לפנות בוקר.

נחיתת הארונות בנתב"ג תצולם ותופץ למערכות ע"י לשכת העיתונות הממשלתית (וידאו וסטילס). לא יתאפשר סיקור תקשורתי במקום.

ההלוויה

טקס האשכבה יתקיים ברחבת החנייה של הר המנוחות בגבעת שאול בירושלים מחר, יום שלישי, בשעה 12:00. בטקס ישתתפו נשיא המדינה ראובן ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש האופוזיציה יצחק הרצוג, שרים, חברי כנסת, רבנים ואישים נוספים.

מהלך הטקס:

• פרק תהילים – הרב הראשי, הראשון לציון הרב יצחק יוסף.

• קדיש – בני המשפחות.

• אשכבה – הרב הספרדי הראשי של ירושלים, הרב שלמה משה עמאר.

• הדלקת 4 אבוקות ודברי הספד ע"י בני המשפחות.

• דבר נשיא המדינה מר ראובן ריבלין.

• דבר ראש הממשלה מר בנימין נתניהו.

• "שיר למעלות" – הפייטן ליאור אלמליח.

• דבר יו"ר האופוזיציה מר יצחק הרצוג.

• דבר השרה לאיכות הסביבה והאנרגיה של צרפת הגב' סגולאן רויאל.

• "התקווה".

בסיום טקס האשכבה יובאו הגופות לקבורה בבית העלמין.

סידורי תנועה

הציבור מתבקש להימנע מלהגיע לאזור הר המנוחות ברכב פרטי ולהשתמש בתחבורה ציבורית.

כמו כן, ניתן להחנות רכבים פרטיים ללא תשלום בחניון הלאום (סינמה סיטי), שם יועמד לרשות הציבור מערך הסעות חינם ("שאטלים") החל משעה 08:00 בבוקר, להר המנוחות וחזרה בתום הטקס. משטרת ישראל תפרסם בהמשך מידע אודות סדרי התנועה בעקבות האירוע.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מה היה אומר מרן הרב שך זצוק"ל? על רקע הקריאות לעליית יהודי צרפת לארץ ישראל' דהיינו למדינת ישראל, צריך להזכיר את התפיסה ההיסטורית המרתקת והמאתגרת של הרב שך “צדקה עשה הקב”ה עם ישראל שפיזרם בין האומות” המסתייגת מריכוז היהודים במקום אחד, אפילו לא בארץ ישראל.

  להלן קטע מתוך ספרי “איש ההשקפה – האידיאולוגיה החרדית על פי הרב שך” המפעל הציוני עורר אצל הרב שך תהיות קשות באשר לתבונת ההנהגה הציונית. רק ההיסטוריה תוכל להשיב על שאלותיו הגדולות: “מדינת ישראל תהווה קיום לעם ישראל?” ו”אין עוד עתיד לעתיד ההווה הזה?”

  תחת השפעת הלאומיות המודרנית, ששטפה את אירופה במאה התשע עשרה וגרסה כי כל קבוצה בעלת אופי, עבר ולשון משותפים חייבת לזכות במימוש פוליטי על ידי מסגרת ריבונית- מדינה, קבע חוזה מדינת ישראל, בנימין זאב הרצל ימ"ש, בספרו “מדינת היהודים” כי: “בשביל היהודים אין שום הצלה, אלא השיבה אל מולדת משלהם”.

  הרב שך זצוק"ל חולק על הרצל ימ"ש כבר בהנחת יסוד מהותית זו. הוא אינו רואה במדינת ישראל (מדינת השמד) את הפתרון לבעיית היהודים ולמצוקתם. לכל היותר הוא רואה בקיומה פתרון אחד בצד פתרונות אחרים, פתרונות אותם מחפש הרב שך ומוצא בגולה. הרב שך לא מסתפק בדחיית שלילת הגולה הציונית, הוא רואה בקיום היהודי בגולה דבר חיובי. להשקפתו, פיזורו של העם היהודי בתפוצות הינו המצב האופטימלי עבורו. הפיזור מהווה כלי מרכזי במאבק למען המשך הישרדותו של העם היהודי.

  הרב שך ראה בקיום זה, של קהילות יהודיות פזורות בגולה, צורך ריאל פוליטי, בטחוני, שיסייע להבטחת המשך קיומו של העם היהודי. הפיזור יקשה על אלו הזוממים להשמידו, שכן המחנה הנשאר יהיה לפליטה. הוא משתמש בהקשר זה בציטוט רב משמעות מהגמרא: “צדקה עשה הקב”ה עם ישראל שפזרן בין האומות” (פסחים פז, ע”ב).

  ב”הגדה של פסח – אבי עזרי” מובאים דברים שלוקטו ממשנתו של הרב שך. בספר זה מובאת השקפתו באשר לקביעה ההיסטורית הנחרצת המופיעה בהגדה: “שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו והקב”ה מצילנו מידם”. על פי הרב שך מרכיב חשוב בדרך בה הקב”ה מציל את ישראל בכל דור ודור היא העובדה שבני העם היהודי אינם מרוכזים במקום אחד, אלא מפוזרים: “תמיד אנחנו נשארים השנואים אצל כל אומות העולם וחז”ל דרשו על הפסוק ‘צדקת פרזונו בישראל’, צדקה עשה הקב”ה עם ישראל שפיזרן בין האומות. הרי שהצלת עם ישראל לא דווקא בריכוז במקום אחד”.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב