הנרצח הובא למנוחות – רעייתו שבה להכרה: "אלוקים רצה לידו עוד צדיק כמוך"

בשעה שבעלה מיכאל מרק מובא למנוחות, רעייתו חוה מרק, רעייתו של מיכאל (מיכי) מרק ז"ל מעתניאל שנפצעה בפיגוע בכביש 60 בסוף השבוע, שבה להכרתה. בתו הפצועה תהילה הגיעה היישר מבית החולים, וקרובת משפחה הקריאה את ההספד שכתבה. צפו

בשעה שבעלה מיכאל מרק מובא למנוחות בהר המנוחות, רעייתו חוה מרק, רעייתו של מיכאל (מיכי) מרק ז"ל מעתניאל שנפצעה בפיגוע בכביש 60 בסוף השבוע, שבה להכרתה, בית החולים מסר כי היא מתאוששת.

 צפו באדיבות רשת

אלפים הגיעו לבית העלמין בהר מנוחות גבעת שאול בכדי ללוות את מרק בדרכו האחרונה.

מספר משתתפים צעקו "נקמה", אך בני המשפחה מיהרו להשתיק את הקריאות: "מי שרוצה לצעוק שטויות שיילך מכאן. זה לא מה שאבא רצה. אנחנו מתמקדים בזכרו ובעשיית הטוב, היו לו חברים ערבים"

מיכאל ז"ל וחוה מרק 

הבת הפצועה תהילה הגיעה היישר מבית החולים, וקרובת משפחה הקריאה את ההספד שכתבה: "זה חלום, סרט רע – פשוט לא הגיוני שהאבא הגדול והאמיץ הלך ולא ישוב". תהילה שחזרה את הפיגוע: "ראיתי אותך ברגעיך האחרונים. כששמעתי את היריות ישר התכופפתי, אבל אתה לא עזבת את ההגה, לא הגנת על עצמך – עד נשימתך האחרונה ניסית להציל אותנו. לא דמיינתי שאלו יהיו הרגעים האחרונים שלנו איתך – נרצחת על שם השם". היא ביקשה מאביה להתפלל להחלמת אמה האהובה: "אנחנו נהיה חזקים כולנו בשבילך, כי אני יודעת שזה מה שאתה רוצה. אלוקים לקח אותך כי הוא צריך עוד צדיקים. תשמור עלינו מלמעלה

גם ראש המוסד יוסי כהן, בן דודו של מרק, ספד לבן משפחתו: "חייכן, בהיר, מאיר עיניים, היפראקטיבי – כך הגעת אלינו וכך נזכור אותך. הצטרפותך אילנו הפיצה אור ושמחה – אהבת את כולם וכולם אהבו אותך. כל המשפחה פה, מסרבים להאמין איך הולך עכשיו מאיתנו האור הזה, האהבה הזו שחיברה וחיבקה אותנו בימים טובים וגם כאלה שפחות – כעת החיוך כבה". כהן סיפר כיצד התאהב בן דודו ברעייתו חוה, שנפצעה קשה, עוד לפני שהגיעה לגיל 17: "התאהבת אהבה ללא גבול בבת בני עקיבא. אמרת לי: עוד שנייה היא בת 17 ואני מיד מתחתן איתה, יוסי.. וכך היה".

"בסיטואציה אחרת היית מסתובב בין כולנו ולא משאיר אחד ללא חיבוק נשיקה או מילה טובה", הוסיף ראש המוסד. "כל מי שפה בקהל יודע שזה מה שהיית עושה – אבל עכשיו אתה דומם, עיניך לא יחייכו אלינו עוד. אבל מיכי אהובי, שא בכל זאת עיניך וראה איך כולם נתקבצו להגיד לך שלום ותודה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.