הנשיא אובמה יגיע בערב פסח לישראל • סדר היום שלו • ומה הנושאים הבוערים שידונו בביקור כל הפרטים

אובמה אמור לנחות בנתב"ג ביום רביעי  20/03/2013  ט' בניסן בסביבות השעה 12:00 בצהריים. הוא יתקבל בקבלת פנים ממלכתית. בטקס ינאמו: הנשיא שמעון פרס, ראש הממשלה בנימין נתניהו ונאום הנשיא אובמה, מנתב"ג יטוס הנשיא האמריקני לירושלים היישר לבית הנשיא, שם יתקבל בקבלת פנים חגיגית, מבית הנשיא ייסע אובמה עם פרס ונתניהו ל"יד ושם", בשעות אחר הצהריים תגיע הפמליה לבית ראש הממשלה, שם ייפגשו נתניהו ואובמה עם משלחות מצומצמות. זו תהיה ליבת הביקור שתעסוק בנושאים הרגישים ביותר:  איראן, סוריה, התהליך המדיני ויונתן פולארד. בתום הפגישה תתקיים מסיבת עיתונאים משותפת, ואחריה יסעדו האישים וצוותי העבודה בארוחת ערב משותפת.
למחרת יצא הנשיא אובמה בשעות הבוקר לביקור עבודה ברמאללה שם יפגש עם יו"ר הרשות הפלסטינית  אבו מאזן, הביקור ברשות יימשך כחמש שעות. בצהריים ישוב אובמה לירושלים, נתניהו ייקח אותו לתצפית על דגם ירושלים מימי בית שני. לאחר מכן יבקר בהיכל הספר, וראש הממשלה יציג בפניו את המגילות הגנוזות. משם יצא לתערוכה במוזיאון ישראל, שתציג את הפיתוחים המתקדמים בתחומי ההיי-טק, הביוטק, הננו-טכנולוגיה והחקלאות בישראל.

בשעות אחר הצהריים יישא אובמה נאום פומבי לישראלים במוזיאון ישראל או בבנייני האומה בירושלים. האמריקנים ביקשו שינאם לפחות בפני 1,000 ישראלים. בערב יארח אותו שוב נשיא המדינה לארוחת ערב חגיגית.

את יום שישי, יפתח אובמה בארוחת בוקר משותפת עם נתניהו בבית ראש הממשלה או במלון המלך דוד. לאחר מכן ייסעו נתניהו ואובמה לביקור בסוללת ”כיפת ברזל“, ושם ייפגש נשיא ארצות הברית עם והלוחמים של הסוללה. בשעה 13:00בצהריים ייערך טקס פרידה בנמל התעופה בן גוריון. מישראל יטוס הנשיא אובמה לפגישה עם המלך עבדאללה בירדן ולאחר כמן יעזוב את המזרח התיכון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.