הנשיא אובמה: "מקבלים את ההצעה הרוסית לפיקוח בינלאומי על הנשק הכימי, גם אשתי פוחדת מהתקפה" – צפו בראיון

הנשיא אומר בראיון לסי אן אן: "הצעתה של רוסיה מהווה אפשרות להתפתחות חיובית בנושא. היא אפילו יכולה למנוע תקיפה. לא בטוח שהיה ניתן להגיע להצעה שכזו בלי איום בפעולה צבאית",

ברק אובמה גם התייחס לשאלה האם יתקוף את סוריה: "עוד לא החלטתי לגבי תקיפה, ועדיין אינני יודע מה אחליט במידה והקונגרס לא יאשר אותה", אמר. לדברי אובמה", לדבריו מנהיגי הצבא הבטיחו לו ש"כאשר אחליט לצאת למתקפה הם יוכלו לבצע אותה באופן אפקטיבי – בין אם זה יהיה היום, מחר או בעוד חודש".

כשנשאל האם תושבי ארה"ב תומכים במתקפה השיב: "העם האמריקני צודק שהוא לא רוצה הסתבכות במלחמה בסוריה, אבל אני אומר שהשימוש בנשק הכימי משנה את התמונה ודוחפת אותנו לפעולה", אובמה אמר עוד כי "אולי יש דרך דיפלומטית לפרק את אסד מהנשק שמסכן את כל העולם. אך לא אפעל לפני ההצבעה בקונגרס".

"אפילו בנות בריתו של אסד – אירן ורוסיה – מכירות בכך שהוא חצה את הקו האדום, כשהשתמש בנשק כימי. עלינו לבחון את כל האפשרויות ולהמשיך ללחוץ בנושא. אני מקווה שהעניין יוכל להיפתר בדרך לא צבאית, אך אני חושב שחשוב עבורנו לא להוריד את הרגל מהדוושה, על מנת שהמסר שלנו יובן" ציין אובמה בראיון.

בהתייחסו לחלק העיקרי של ההצעה הרוסית הצהיר כי גם לאשתו אין רצון שיהיה התערבות אמריקאית: "ההצעה עשויה לפתור את הבעיה שאני מתמקד בה כרגע – לוודא שאין 400 ילדים שמומתים בנשק כימי. זה לא העולם שאנחנו רוצים להשאיר לילדינו. אני חושב שהפגנתי איפוק רב לגבי המצב בסוריה, במהלך השנתיים האחרונות, למרות שברון הלב מהמתרחש שם. התייעצתי בנושא גם עם משפחתי, ואשתי מישל הביעה חששות מפני מעורבות צבאית"

צפו בחלק מהראיון – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.