הנשיא ביקר הבוקר בעמותת ״קופת העיר״ בבני ברק

הנשיא ריבלין:"כל מי שעוסקים בצרכי ציבור באמונה הקב״ה ישלם את שכרם"

הנשיא ביקר הבוקר בעמותת ״קופת העיר״, עמותת הרווחה הגדולה ביותר בישראל המקבלת תרומות מכל רחבי העולם בהיקף של למעלה מ-100 מליון שקלים בשנה. את התרומות מחלקת העמותה למשפחות נזקקות, יתומים ואלמנות. העמותה פועלת גם בחלוקת תלושי מזון למצרכים, וסעד לחולים ומשפחותיהם, לילדים פגועים, למשתקמים אחרי תאונות דרכים ולחולי נפש.

הנשיא שמע על הפעילות העניפה של העמותה מיעקב קוליץ, מראשי העמותה, ולאחר מכן ערך סיור במשרדי העמותה, שם פגש את טלפניות העמותה המקבלות את שיחות התורמים. ראשי העמותה סקרו בפני הנשיא את פרישת נציגי העמותה בכל הקהילות ואת דרכי פעילותה באופן שוטף וכן במקרי אסון קשים הדורשים גיוס כספים מיוחד. הנשיא התרשם עמוקות מהפעילות הברוכה ואמר כי מדובר במפעל חסד של ממש שראוי שנעלה על נס בכל דרך אפשרית.

הנשיא ביקר גם בחדר ספירת הכספים, שם ראה כיצד ממוין הכסף המזומן המגיע לעמותות דרך עמודי איסוף הצדקה בעיר, ובצאתו, הוסיף הנשיא תרומה אישית צנועה לעמותה. ״כל מי שעוסקים בצרכי ציבור באמונה הקב״ה ישלם את שכרם,״ ציטט הנשיא והוסיף: ״אני בטוח שאתם חשים על בשרכם את ההבטחה הזו יום יום״. ״המקום הקדוש שבו אנו נמצאים הוא המשמעות העמוקה של הביטוי ערבות הדדית. מתן סיוע לחסרי ישע שללא הסיוע הזה יכלו למצוא את עצמם נטולי כל. זהו מפעל יוצא דופן שהוא מופת לכל חברה.״

את הביקור ליוו מתנדב בכיר במערך קופת העיר קובי קוליץ, רו"ח יעקב וירז'בינסקי, אחראי קשרי חוץ נתן יפה ויעקב כהן אחראי מערך הסברה ואירועים מיוחדים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.