"נפטרת מוקף אהבה בערב שבת" (וידאו)

הנשיא החמישי של מדינת ישראל הובא למנוחות. בכירי המדינה ובני המשפחה ליוו את יצחק נבון בדרכו האחרונה. נתניהו ספד לו: "הטביע את חותמו על המדינה". {הנשיא החמישי למנוחות}

הנשיא לשעבר יצחק נבון, שהלך אתמול לעולמו  (94)הובא היום למנוחות.

בהלוויתו שהתקיימה בחלקת גדולי האומה השתתפו ראשי המדינה ובראשם ראש הממשלה בנימין נתניהו שספד לו: "יצחק נבון הטביע את חותמו על המדינה שלנו, נזכור אותו באהבה גדולה, למרות שפתיל חייו נקטע, אורו לא יכבה".
נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נשא דברים בטקס הממלכתי בהר הרצל: "אישיותך הייחודית, האופן שבו הרחבת, פרצת ואתגרת, את תפקיד הנשיאות ואת מוסד הנשיא, היו ויהיו, עבור נשיאי ישראל, בעבר, בהווה ובעתיד, אתגר, קריאת כיוון ומקור לדוגמא אישית".

  הנשיא לשעבר שמעון פרס הספיד אף הוא בדברים חמים: "החברות שלנו הייתה רעות אמיתית, מחוש ההומור משיב הנפש של יצחק ועד חשבון נפש כבד בדרך הקשה במעלה ההר. יצחק יקירי, עשית מסע ארוך, מפרך ומבורך, לאורך כל דרכה של מדינת ישראל מגלות לעצמאות למענו של עם ישראל".

"הדרך שעשית תשאיר טביעות אצבעותיה בנקיקיה, בסמטאותיה, באורותיה של ישראל. כל חייך היית בבחינת עולה לפסגותיה של ירושלים, לעמקים של ישראל- עד נשמתך האחרונה", הוסיף פרס שסיים בנימה אישית: "אחי הטוב, אני כבר אחוז געגועים, אני בטוח שאנו ובנינו נוסיף ללכת עד שנגיע. אני כבר מתגעגע".

אלמנתו, מירי שפיר נבון, ספדה: "מתוך כאב בצער הפרידה אני רוצה לומר לך תודה, תודה שזכיתי להיות איתך ולצידך למשך 20 שנה. זכיתי להיות עדה ולחוות את האהבה הגדולה, האמיתית שכל תושבי הארץ הזו מרעיפים עליך, בני כל הדתות וכל העדות. כי כולם חשו שבאמת אכפת לך מהם".

ארז נבון בנו סיפר: "אהוב לבי, חברי הטוב ביותר שאיננו עוד, קשה לי לדבר עליך בלשון עבר. קולך עדיין מהדהד בראשי, מבטך הנוקב לא מש ממני. החודשים האחרונים היו לא פשוטים, ראינו אותך מולנו דועך, אבל כולנו היינו מאוחריך. נפטרת מוקף אהבה ביום שישי בערב, מועד שעל פי האמונה יש בו כדי לגלות על מעלת הנפטר".

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.