הנשיא חתם על מינוי הגר"א שטרן למועצת הרה"ר (גלריה)

רבה של ירושלים, הרב אריה שטרן התארח הבוקר אצל הנשיא ראובן ריבלן בטקס כניסה למועצת הרבנות הראשית בהשתתפות סגן שר הדתות אלי בן דהן ובכירי משרדו. צילום: תומר רייכמן.

נשיא המדינה ראובן ריבלין אירח הבוקר בלשכתו את רבה של ירושלים הגאון רבי אריה שטרן שליט"א לרגל החתימה על מינויו לתפקיד חבר מועצת הרבנות הראשית לישראל. בפגישה, בה השתתף גם סגן שר הדתות הרב אלי בן דהן, הגר"א שטרן שב והדגיש את החשיבות שהוא רואה בקירוב של כלל המגזרים החיים בירושלים אחד אל השני וקירובם של כולם יחד אל אביהם שבשמיים – מה שנותן משנה משמעות עבורו לפגישה עם נשיא המדינה.

 

הנשיא מצידו הדגיש את הקשר ההיסטורי שבין מוסד הנשיאות לבין הרבנות הראשית, כפי שהוא בא לידי ביטוי, בין היתר, בנשיא חיים הרצוג המנוח, שהיה גם בנו של הרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק אייזיק הלוי הרצוג זצ"ל. הנשיא אף ציין כי לאורך השנים הוא זכה להכיר כמה מרבניה המנוחים של הבירה, בהם, הגאון רבי יצחק קוליץ והגאון רבי בצלאל ז'ולטי, זצ"ל.

 

סגן השר הרב אלי בן דהן, אשר פעל רבות לבחירתו של הגר"א שטרן לתפקידו אמר כי: "בתור תלמידו של הרב קוק זצ"ל אני מאמין שמדינת ישראל היא יסוד כיסא ה' בעולם, ברוך ה' זכינו להוציא לפועל מהפכה בעולם הרבנות ולמנות רבנים ציוניים אשר מאמינים שמדינת ישראל היא אתחלתא דגאולה. זכינו בפגישה הזו לחבר את עולם המלכות עם עולם הרבנות".

 

עוד ציין בדבריו סגן השר כי הוא מתרגש מהמעמד שמהווה גמר וחותם למסע ארוך ובירך את הרב שטרן שישכיל לקרב את הלבבות בעם ישראל. כזכור, לאחר עשור שבו לא היו רבנים לירושלים, הצליח סגן השר הרב בן דהן לקדם את בחירתם של שני רבנים לירושלים.

 

בפגישה עם נשיא המדינה השתתפו גם אלחנן גלט, מנכ"ל משרד הדתות, ויהושע ישי, יו"ר המועצה הדתית בירושלים, לצד רעייתו של הרב, הרבנית מרים שטרן.

DSC_0342 DSC_0343 DSC_0353 DSC_0284 DSC_0326 DSC_0331

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.